Anthem #4

Vložil: Hanare dne březen 26, 2016

3

0

1514


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Poslední co jsem cítila, bylo jako by mě někdo strčil do drtiče odpadu. Pak jsem omdlela.
Když jsem znovu nabyla vědomí, první co jsem si uvědomila, byla ta spousta bahna, ve kterém jsem ležela. Studené, lepkavé bahno, které mi zalezlo za oblečení a vysálo ze mě veškeré teplo.
Otevřela jsem oči, zvedla se na lokty a rozhlédla se kolem. Zády mi projela bolest ostrá jak střep. Super. Fakt, úžasný. Jsem Prokletý ví kde, kvůli ráně na zádech se můžu sotva hýbat a v patách mi je celá populace této zatracené planety. A jestli ještě chvíli zůstanu na jednom místě, tak mě nejspíš najdou a zabijí. A já se nemám jak bránit, protože poslední sílu jsem vyčerpala, když jsem dvojčata proměnila do sponky. Co víc si přát?
Vyhrabala jsem se na nohy a začala se belhat blatem. Kam mám jít? Ani jsem neměla sílu to řešit, prostě jsem šla přímo za nosem.
Měla jsem pocit, jako by cesta trvala celý den, ale konečně jsem došla do nějakého města. Co budu dělat? Nic nemám... A jistě vím jen dvě věci: Chci zabít Mirhala, a k tomu potřebuji třetí dvojče, Nezumiho.
Začala mě příšerně třeštit hlava. Podepřela jsem si čelo a zase rychle ucukla. Pálilo jak rozžhavený kotel. A když už Paní Anthemu něco pálí, tak to DOOPRAVDY pálí. Co se to děje? Jako by mi někdo do hlavy strkal rozžhavené uhlíky. Chvíli jsem nemohla vůbec přemýšlet. Potom bolest pomalu a neochotně ustoupila.
Musím se někde schovat. Kdyby mě tu našel Lovec... Nebo Démon! Nevím, co je horší. Ale vydala jsem se na cestu. Tu bolest hlavy jsem dostala ještě dvakrát.
Když jsem došla do nějaké prázdné slepé uličky, svalila jsem se na zem. Najednou mě všechna síla opustila. Hlava pořád bolela, záda jsem měla jak rozžhavená Anthemská kamna a zase jsem upadla do osvobozujícího bezvědomí.
 
Probudila jsem se celá rozlámaná. Sesbírala jsem se ze země a protáhla. Teda, pokusila se. Zády mi projela taková bolest, že jsem se znovu svalila na zem. Co budu dělat? Potřebuju někde nabrat síly. Nějaké zázemí. A potřebuju najít Nezumiho. A taky Raymonda. A ze všeho nejvíc potřebuju zabít Mirhala. Potřebuju toho tolik, a přitom nejsem schopna se ani protáhnout. Jo. Jasně. To zvládnu.
Pomalu a opatrně jsem se zvedla. Dobře, co teď potřebuji ještě víc, jak zabít Mirhala, je seřadit si priority. Zázemí. Potom Nezumi, zabít Mirhala a najít Raymonda. Stát se zase Paní Anthemu a postarat se o to, aby mě už nikdo nikdy nesvrhl. V mysli jsem pokrčila rameny. No, aspoň se nebudu nudit.
Vyrazila jsem pryč z té uličky. Už jsem tam strávila příliš času. Stejně se mi za pochodu lépe přemýšlí.
Zázemí. Kde ho najdu? K démonům nemůžu. I kdyby tu nějací byli, hned by mě poslali za Mirhalem. A ten mě chce zabít. K lidem asi taky ne. Jak bych vysvětlila démoní tetování, co mám na čele? A jak vysvětlím... Ne. K lidem určitě ne.
Ještě je možnost, že bych našla nějakou Bránu a přesunula se do jiného světa. Ale tam bych byla stejný štvanec jak tady. A navíc, jsou přesné doklady o tom, že Nezumi je na Zemi. A bez Nezumiho Mirhala neporazím.
Takže poslední šance jsou Lovci. To je jak z bláta do louže. U mě doslova. Budu mít štěstí, když mě nezabijí hned, jak mě uvidí.
Do nosu mě praštila zvláštní vůně. Tu už jsem někde cítila. Lovci. Zastavila jsem se a zavětřila. Jsou někde blízko. Ta vůně je tak koncentrovaná, že tu musí bydlet. Rozhlédla jsem se kolem a zamířila k baráku, který byl poblíž. Jo, je to tenhle. Malý, rodinný domek s nenápadnou žluto-hnědou fasádou. Dneska se na mě štěstěna směje. Jestli se to tak dá vůbec nazvat. Uvidíme jak dlouho jí to vydrží. Hádám, že moc dlouho ne.
Zabušila jsem na dveře. Co jim řeknu? 'No, víte, jsem Paní Anthemu a Mirhal povstal a já teď potřebuju vaši pomoc protože všichni démoni...' To by asi nedopadlo. Musím vymyslet něco jiného... Ze zamyšlení me vyrušilo otevření dveří.
"Žádám o mírové jednání. Slibuji, že když budu ve vašem domě, neublížím..." začala jsem, ale zasekla jsem se když jsem ho začala vnímat. Ty oči, které jsem kdysi dávno viděla ve svém snu. Ty vlasy, černé jako havraní křídla, copánek, kde je jednadvacet uzlů... Počkat, dvacet jedna? Měl jich osmnáct... A jak sakra vím zase toto?
"Catelyn." vydechl.
 

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů