Boruto : Naruto the Movie - zklámání,či úspěch?

Vložil: Vito dne leden 17, 2016

3

1

1981


Kategorie: Filmy a seriály

Rád bych sdělil malý názor na novou a poslední část univerza Naruta a to na nový film, který nedávno vyšel. Boruto : Naruto the movie

 

Kdo se kdy potýkal se sérií Naruto a tato série ho zaujala, jistě si pamatuje bezesné noci, kdy strávil nad anime mraky hodin, protože Naruto bylo jedno z nejdéle běžících anime. Příběh malého rošťáka, který vyrostl v silného ninju zná skoro každý. Rád bych se vyvaroval nějakých spoilerů týkajících se Naruta a Naruta Shippuden, ale jelikož se příběh Boruta odehrává v budoucnosti, dávno po událostech Naruta Shippuden, jednomu spoileru se zkrátka nedokážu vyhnout a to toho, že se Naruto stal Hokagem, neboli vůdcem jeho vesnice a tato událost nás už zasazuje do samotného filmu.

 

Příběh je o Borutovi, synovi Naruta. Mladý ninja je stejně nezvladatelný, jako kdysi jeho otec, který nyní kvůli vedení vesnice absolutně nezvládá rodičovské povinnosti a utápí se v problémech jeho vesnice, která se mnohonásobně rozrostla a technologicky vyrostla ve velkou metropoli. Boruta čekají tzv. Chunninské zkoušky, kdy se z něho má stát správný ninja a celkově je celý film protkán řešením vztahů mezi ním a Narutem. A tady se dostáváme k prvním problémům filmu. Předem upozorňuji, že toto je můj názor, který se sice slučuje s většinou lidí, ale to nemění nic na tom, že vy si film můžete užít a říct, že je skvělý.

 

Film je neuvěřitelně pomalý a místy šílené nudný. Jelikož je toto poslední počin z tohoto světa, čekali jsme zakončení, jak má být. Chtěli jsme konec série, při kterým si řekneme, že to vše stálo za to. Měl jsem na konci Boruta tento pocit? Rozhodně ne. Především, protože postavu Naruta, se kterým jsme strávili většinu svého dětství zprznili, jak to jenom šlo. Chvílemi mi přišlo, že je Naruto hrozný otec a že dělá vše jenom proto, aby o svou rodinu přišel. Stal se z něho životem unavený stařec, který vypadá, jako by jel z posledního. Na druhou stranu se pokusili z Boruta udělat dítě přesně, jako byl kdysi jeho otec. A to se dle mého taky příliš nepovedlo. Narutovo mládí bylo šílené a vtipné, za to Boruto působí spíše jako podlý a rozmazlený spratek.

 

Ve filmu máme možnost setkat se spousty nových postav a mnoho z nich jsou neskutečně zajímavé, ale jsou udusány pod zem a nic se o nich prakticky nedovíme, ač bychom hrozně chtěli. Film vlastně začíná být zajímavý až v poslední půlhodině, kdy jsem opět cítil to, co jsem cítil kdysi ve všech Naruto filmech. Bylo ovšem příliš pozdě.

 

Abych nemluvil pouze o tom špatném, tak některé postavy se vyloženě povedly. Například Sakura je přímo úžasně zpracovaná. Příběh Sakury, Sasukeho a jejich dcerky Sarady bych snad uvítal více, protože jejich vztah má krásné kouzlo a jsou mnohem propracovanější, než naše hlavní postavy. Film má také úžasnou animaci a celkově je skvěle zprácován. Nejsem si jistý, zda-li se mi líbí, jak vrhly Naruta do nového hávu téměř moderní doby plné billboardů, moderních kaváren, obchodů a paneláků. Musím říct, že i to mi trochu vzalo z bývalého kouzla světa ninjů.

 

Soundtrack je ucházející, některé písně jsou dobré, ale u spousty melodií jsem si nebyl jist. Hlavní znělka Boruta, kterou můžeme slyšet v trailerech a v titulkách je dle mého špatná a těžce se poslouchá.

 

Ještě bych se rád vrátil k hlavnímu záporákovi filmu. Těžká nuda, ale bohužel, nemohli jsme čekat nic jiného, když naprostého boha, nejsilnějšího a nejtěžšího jsme si už mohli užít na konci Shippudenu. Znovu je omýláno to, co už jsme měli za uzavřené a jsou vytahovány zbraně, na které jsme si už zvykli.

 

Stojí tedy za to zkouknout Boruto: Naruto the Movie? Za mě rozhodně ne a myslím, že kdokoli, kdo se do tohoto univerza někdy dostal bude zklamán nedopracovaností celého filmu. A ti ostatní? Nevím. Ve filmu je spoustu nedostatků, které se bohužel už netýkají pouze fanouškovství, ale jsou to filmové chyby, které jsou očividné i pro neznalého.

 

Slovo na závěr? Jděte se raději podívat na Naruto: The Last movie, protože to je dle mého naprostá špička a skvělý konec tohoto světa.

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (1)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

January 19, 2016, 10:45 pm

arin napsal:

Mám načtenu veškerou vyšlou mangu od úplného začátku Naruta přes Shippuden až po Boruta... a můj názor? Do začátku války šel Naruto jen nahoru, pak se ale proces obrátil a ke konci bylo těžké udržet vůbec pozornost a odhodlání zjistit, jak to teda nakonec