Cesta na sever

Vložil: mcifantasy dne březen 6, 2016

2

0

1496


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Další den za svítání se všichni tři vydali cestou na sever. Čekal je přechod přes zemi obrů. Kali obry nikdy neviděla, slyšela o nich jen z vyprávění. Díky Derinovi a Verinovi byla alespoň nějaká možnost zemi přejít bez problémů. Neměla strach, ačkoliv obři byli obrovští.

Šli přes pustinu zvanou „Mrtvá poušť“. Kali nejdříve nevěděla proč pustina dostala takový název, ale později, jak přes pustinu přecházeli, viděla spoustu koster. Ležela tam mrtvá těla bytostí, které nikdy předtím neviděla. Spousta mrtvých zvířat. Nikde žádné stromy ani tráva. Pochopila proč ten název. V duchu se pomodlila za všechna ta těla ke všem sedmi bohům.

„Děsí tě to?“ zeptal se Derin.

„Je mi líto všech těch co zde zemřeli, ale… na co vlastně zemřeli?“

„Odehrála se zde bitva.“ Odpověděl Verin na její otázku. „Bitva lidí, skřetů, trpaslíků a především elfů.“

„Nezapomeň na draky.“ Doplnil Verina Derin. „Hlavně nezapomeň na draky.“

„Draky? Draci existují? Myslela jsem, že jsou vymyšlení.“

„Existovali a možná ještě existují. Po této bitvě už je nikdo neviděl.“ Řekl Verin.

Kali chvíli přemýšlela a pak jí napadla myšlenka. Co když v této bitvě bojoval i její otec? Co když je to ta bitva, ze které se nikdy nevrátil? Ze které se vlastně nikdo kromě královské gardy nevrátil.

Jak přecházeli pustinou dál a dál, bylo tam stále více těl. Nikdo nemohl přežít. To jméno pustině náleželo právem. Byla rozlehlá, že trvalo až několik hodin, než se jim podařilo ji celou přejít. Za pustinou byla malá vesnička. Vedla k ní úzká cestička obklopena stromy a keři. Došli k hlavní bráně a zabouchali na vrata. Otevřel postarší muž a všechny tři si bedlivě prohlédl.

„Co chcete?“ zeptal se jich.

„Ale příteli, vždyť mě znáš. To jsem já Derin a můj bratr Verin.“

„Ach ano! Derine, Verine! Jak jsem se jen mohl takhle zeptat.“ Pozdravil oba trpaslíky a pak zaměřil svůj zrak na Kali. „A kdo je ona?“

„Jmenuje se Kali, cestuje s námi. Na víc se neptej, příteli.“ Řekl Verin a všichni tři mířili do hostince zvaného ‚Plný sud‘. Šli po cestičce mezi dřevěnými příbytky, až došli k chatrči s obrovským nápisem nade dveřmi. Už zvenku bylo slyšet spoustu hlasů a veselý. Vešli dovnitř a posadili se ke stolu. Derin došel všem třem pro něco k pití a hned na to přišla trpasličí žena s jídlem. Vřele se na ně usmála a opět odešla.

„Chutná ti?“ zeptal se Derin Kali.

Kali jen kývla  a jedla dál. Není pochyb o tom, že trpaslíci mají vytříbenou chuť k jídlu, jejich jídlo bylo doslova fantastické. Později byli a všichni tři příliš unavení na další cestu a tak ulehli do postelí v pokojích hostince.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů