Filmy o upírech a vlkodlacích

Vložil: Autor dne listopad 6, 2015

2

0

5103


Kategorie: Filmy a seriály

Jestli máte rádi filmy s vlkodlaky, upíry a tak podobně, pak jste na správném místě. Najdete zde různé filmy, které zachycují prvky těchto tvorů.

Filmová série Blade (1998, 2002, 2004)

Wesley Snipes a jedna z jeho nejznámějších rolí vůbec. To je Blade - film, který je o duši člověka, síle, nesmrtelnosti a podobně. Právě Blade je napůl člověk a taky upír, který bojuje proti upírskému podsvětí, které chce zahubit celou lidskou rasu.

Twilight saga / Stmívání (2008, 2009, 2010, 2011, 2012)

Film je o Belle, která byla vždy tak trošku jiná. Přestěhuje se a ve škole si k ní přisedne Edward Cullen. Kluk, který je taky tak trošku jiný. I přes varování kamarádů na Cullena, tak k němu začne něco cítit. Postupně začne Bella zjišťovat, že Edward není úplně normální kluk, tím začíná příběh, který určitě je zajímavý.

Filmová série Underworld (2003, 2006, 2009, 2011, 2012)

Na tuhle klasiku se nesmí zapomenout. Jde o dvě rasy na Zemi, které nepatří do lidského rodu. Jsou to Vampýři, což jsou upíři a pak Lykané, kteří jsou vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, ale skutečně existují. V ději jde o bojovnici Selene, která odhalí od Lykanů další velkou akci, kdy si brousí nože na doktora, kterého chtějí zabít.

Vlkodlak (2010)

"Když je Měsíc v úplňku, legenda ožívá." Hlavní postavou je Lawrence Talbot, který měl v dětství smůlu. Tou bylo úmrtí jeho matky. Jednou uslyší legendu, která promění vlka při úplňku, ten jí nevěří a jde se přesvědčit sám. To ale neví, že při této výpravě do lesa se začnou dít opravdu zvláštní věci.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Hororový příběh o dvou přátelích, kteří cestují po Británii, ale zabloudí a objeví se uprostřed rašeliniště, kde je napadne zvíře a jednoho z nich zabije. Přeživší se probudí v nemocnici, kde je pronásledován hroznými sny a halucinacemi, ve kterých je jeho kamarád a to, že on sám je vlkodlak.

Psí vojáci (2002)

Na skotské vrchovině se objeví jednotka seržanta Wellse. Mají za úkol se tady trénovat a cvičit. Po cestě objeví tábor, který je celý zabit. Objeví mrtvoly a zbraně, které ani nebyly použity. Najdou tam kapitána Ryana, který jim prozradí pomateným hlasem o tom, že to byl jedinec. Mezitím jednotka uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm dlouhá noc plná boje proti tajmnému soupeři, který si z obyčejných kulek moc nedělá.

Společenství vlků (1984)

Hororová pohádka, ve které si hrdinka obleče červenou kápi a vydá se přes hustý a temný les za babičkou. Ovšem musí si dávat pozor na vlky. To se ale změní a vztah mladé slečny Rosaleen s její babičkou dalece přesahuje hranice vytyčené pohádkou, stejně jako mluvící vlk není jen místní kuriozitou. Film nabízí psychoanalytickou hru s jednoduchým příběhem.

Kvílení vlkodlaků (1981)

Populární žurnalistika Karen White má obdivovatelé, který je něčím zvláštní. Tím je Eddie Quist, který je sériový vrah a násilník. Rozhodne se sestavit plán, který ho má chytit a zadržet. Ale po jeho zatčení a usmrcení ji začnou pronásledovat nezvyklé noční můry. Po doporučení psycholožky se podrobí rehabilitaci, ale zjistí, že si je podobná s Eddiem - touží po lidské krvi.

Krev jako čokoláda (2007)

Dramatický horor, který vypráví o skupině, která před deseti lety zavraždila rodinu malé holčičky. Vivian se podařilo utéct do lesa a proměnit se tak, aby ji lovci nikdy nechytli. Stal se z ní temný tvor - vlkodlak. Po těch letech je stále živá v Bukurešti, kde přes den prodává v obchodě čokoládu a noci tráví ve společnosti svých - vlků. Jednoho dne potká Aidena, který zkoumá bukurešťské podsvětí. Oba se do sebe zamilují a cestu jim zkříží Gabriel, což je vůdce smečky.

Červená Karkulka (2011)

Novodobá Červená Karkula vypráví o krásné mladé Valerii, která se zamilovala do hloubavého samotéře Petera. Jenže její rodiče dohodli sňatek s zámožným Henrym. Valerie a Peter utečou a dozví se, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem, který loví v temném lese. Blíží se úplněk, a tak lidé vesnice zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona, aby jim pomohl bestii zabít. Soloman ale varuje, že vlkodlak je někdo, kdo je mezi nimi - ve vesnici. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má něco společné s nestvůrou. Spojení, které je táhne k sobě.

Klan upírů (2002)

Příběh je o noci, kdy v roku 1996 se středoškolačka Jeni Wenderffová vrátí domů, najde své rodiče zavražděné a taky zjistí, že z garáže zmizelo auto a její mladší sestra Heather Ann zmizela. Kontaktuje policii, která pátrá a zaměří se na skupinu pěti středoškoláků. Mezi kterými je i její sestra Heather Ann Wenderffová.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů