Filmy od Marvel

Vložil: Autor dne listopad 7, 2015

2

0

2186


Kategorie: Filmy a seriály

Blade (1998, 2002) Blade Trinity

Blade je americký upíří superhrdina akčního a hororového filmu, ve kterém Blada hraje černoch Wesley Snipes. Film je založen na komiksové postavě od Marvelu. Je to napůl upír a napůl člověk, který chrání lidstvo před upírama. Filmy jsou právě o tomto superhrdinovi, nabízí kvalitní akční a někdy i masakrové záběry.

X-men (2000), X-men 2 (2003), X-men: Poslední vzdor (2006), X-men Origins: Wolverine (2009), X-men: První třída (2011)

X-men je americká filmová série, která vypráví o superhrdinské skupině. X-men patří pod komiks Marvel. Série byla vytvořena Stan Leeem a Jack Kirby. Je to filmová série o mutantech, kteří mají zvláštní a jedinečné schopnosti. V sérii vystupují postavy jako Profesor X, Wolverine, Magneto, Storrm, Kyklop, Mystique, Toad, Rogue, Sabretooth a tak dále.

Spider-man 1 (2002), Spider-man 2 (2004), Spider-man 3 (3), Amazing Spider-man (2012), Amazing Spider-man  (2014)

Všechny první tři filmy Spider-man vyšly pod režisérem Samem Raimim, Amazing Spider-man pak vydal režisér Marc Webb. Série vypráví o superhrdinovi Spider-man, který je tichý student. Jelikož nemá rodiče, tak žije s tetou a strejdou. Díky příhodě, která se mu stala při školním výletě, což bylo kousnutí pavouka, na kterém probíhaly pokusy – to mu vyvolalo nevídané schopnosti, pomocí kterých chrání lidstvo.

Daredevil (2003), seriál Daredevil (2015)

Daredevil je fiktivní postava komiksů Marvel. Tvůrcem postavy je Stan Lee a Bill Everett. Vypráví příběh o hrdinovi, který když byl mladý, tak byl na špatném místě - byl svědkem havárie kamionu, který převážel radioaktivní látku, která se rozlila kolem a mladému Daredevilovi vyleptala oči. Ten se ale nevzdal a má zbystřené ostatní smysly, díky kterým je asi nejsilnějším chlápkem na Zemi.

Hulk (2003), Neuvěřitelný Hulk (2008)

Hulk je fiktivní postava komiksu Marvel. Je to obrovský zelený hromotluk, který když se naštve, tak dokáže zničit vše, co mu padne pod ruku. Tenhle zelený tvor byl vytvořen Stanem Lee a Jackem Kirby. Postava je inspirována Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda a Frankenstein. Taky patří pod superhrdinskou organizaci, která se nazývá Avengers.

Kat / Punisher (2004), Punisher: Válečná zóna (2008)

Punisher je fiktivní postava, která byla vymyšlena v komiksu Marvel. Je to temný drsňák, který má nešťastnou vzpomínku z dětství, kdy byl svědkem mafiánské popravy, při které byla zabita celá jeho rodina. I on schytal pár kulek. To nahlásil policii, ta ale nemohla moc udělat, a tak Punisher se začal mstít a zabil každého, kdo měl něco se smrtí jeho rodiny společného.

Elektra (2005)

Elektra nebo-li Jennifer Garner je komiksová postava, která ukazuje, že jde zabít i samotným pohledem. Vyzařuje především svým nádherným sex appealem všech dob. I přes smrtelné rány, které ji uštědřil Daredevil se probouzí z mrtvých a stává se z ní dost nebezpečná ženská. Ve filmu se musí především rozhodnout, zda se připojení na stranu zla nebo dobra.

Man-thing (2005)

Film je o místě, kde při průzkumu ložisek ropy zmizí uprostřed bažin několik zaměstnanců, kteří pracují pro velkou naftařskou organizaci. Vyšetřuje to místní šerif, který musí počítat i s místní legendou, která se nejspíš probudila k životu. Man-Thing, což je přízrak, který se plíží močály a nemilosrdně chce spálit každého! Film se příliš nevydařil, a tak nepatří mezi špičky Marvelu.

Fantastická čtyřka (2005), Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007), re-work Fantastická čtyřka (2015)

Marvelovský komiksovský film, který je o skupině čtyř supehrdinů, kteří jsou neviditelná Susan Storm, elastický Reed Richards, plazmatický Johny Storm a neuvěřitelně silný Ben Grimm. Společně čelí krachujícímu miliardáři Viktorovi von Doomovi, který je taky tak trochu "superhrdina". Ovládá elektrické schopnosti.

Ghost Rider (2011), Ghost Rider 2 (2011)

Film je o hvězdných motocyklovým kaskadérovi Johnnym Blazehovi, kterého hraje Nicolas Cage. Johnny uzavřel smlouvu s ďáblem, aby mohl chránit lidi, které miluje - svého otce a dětskou lásku Roxanne. Ve dne je tento superhrdina špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, který musí plnit ďábelské rozkazy, které postupem času změní i na to, aby ochránil nevinné.

Wolverine (2013)

Wolverine je sólový film, který je nejspíš o nejslavnějším hrdinovi ze ságy X-men. Je to akční podívaná, ve které je Wolverine v neznámém a nesrozumitelném světě - Japonsku. Superhrdinu čeká těžká bitva, ve které se bude poprvé cítit zraněný. Cítí se na dně svých fyzických sil a bude čelit opravdu těžkým podmínkám.

Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010), Iron Man 3 (2013)

Je fiktivní a taky hlavní postava z komiksů Marvel o Avengerech. Iron Man je i samostatný komiks. Postavu vymyslel Stan Lee. Iron Man je miliardář Tony Stark, který vystudovali inženýrství a informatiku. Jeho rodiče zemřeli při nehodě a on zdědil obrovskou firmu Stark Industries. Tony si vytvořil své vlastní brnění, které mu dodává superschopnosti.

Thor (2011), Thor: Temný svět (2013)

Thor je fiktivní postava Marvelu, vymyslel ho Stan Lee a výtvarně ztvárnil Jack Kirby. Thor je podle vzoru boha Thóra ze Severské mytologie. Je nadlidský silný hrdina, může být nazýván i bohem. Pochází z Asgardu, odkud ho otec poslal na Zemi, aby se naučil lidskosti. Thor je typický svou velkou sílou a těžkým kladivem, které má neustále při sobě.

Captain America: První Avenger (2011), Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Je fiktivní postava komiksových příběhů Marvel, postavu vytvořili Joe Simon a Jack Kirby. Základním příběhem pro Captaina Americu je vytvořen na myšlence vlasteneckého amerického superhrdiny bojujícího proti nacistům během druhé světové války. Patří mezi jednoho z nejvíce oblíbených hrdinů z Marvelu.

The Avengers (2012), Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers je skupina komiksových superhrdinů Marvel. Jejich příběh vytvořil Stan Lee a Jack Kirby. Skupinoví zakladatelé jsou Iron Man, Ant-Man, Wasp, Thor a Hulk, postupem času se přidali i hrdinové jako Hawkeye, Scarlet Witch, Captain America, Swordsman, Hercules a podobně. Ovšem ve filmu nevystupují všichni, ale jen Hulk, Captain America, Iron Man, Hawkeye a Scarlet Switch.

Strážci Galaxie (2014)

Původně to je komiks Marvelu, ale našlo to cestu i ke kvalitnímu superhrdinskému a akčnímu filmu. Příběh je o mladém dobrodruhovi, který najde kouli na nejmenované planetě. Ta ale je velice cenná a chce ji ukrást Gamora. Chytí je vojenská jednotka a jdou do vězení. Tam potkají Draxe Ničitele, který se pokusí zabít Gamoru.

Ant-Man (2015)

Ant-Man je superhrdina z komiksu Marvel. Příběh je o Scottovi Langovi, který je vybavený vynikající schopnosti zmenšit své fyzické rozměry a přitom i současně znásobit svou sílu. Tahle schopnost se skrývá v obleku Hanka Pymovi. Jenže musí udržet tajemství a ochránit oblek před nebezpečím, které na ně číhá.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů