Harry Potter: Postavy a herci

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

1

0

1331


Kategorie: Filmy a seriály

Daniel Radcliffe (Harry Potter)

Daniel je britský filmový, divadelní a televizní herec. Jeho životní role byla Harry Potter. Po své matce je židovského původu. Rodiče ho nechtěli na konkurz Harryho poslat, díky producenta Davida Heymana, který je přinutil se tam dostal. Natočil taky filmy What If nebo Žena v černém.

 

Rupert Grint (Ron Weasley)

Je to především herec, o rok je starší než jeho parťák Radcliffe. Největším úspěchem byla role Rona Weasleyho, která byla jeho první profesionální, i přes to získal mnoho ocenění. První film mimo Harry Potter byl Prďoši, ten se příliš nevydařil. Lepší mimopotterovské tvorby jsou filmy Neřízená střela nebo Kříž cti.

 

Emma Watson (Hermiona Grangerová)

Mladá britská herečka a modelka. Narodila se v Paříži, rodiče jsou angličani a babička francouzka. Už od dětství měla zájem o herectví, které taky studovala. V roce 1999 se objevila na castingu, Rowlingová z ní byla nadšená. Kromě Harryho Pottera, moc filmů nenatočila, ale nabitý program pro další roky má - 5 filmů. Naposledy hrála ve filmu Noe s Russellem Crowem.

 

Robbie Coltrane (Hagrid)

Oblíbený skotský herec, komik a autor role Rebeuse Hagrida. Navštěvoval prestižní středu školu, ze které byl vyhozen kvůli vyvěšení prefektova oděvu na školní věži. Poté odešel na Glasgow School of Art, kde se mu smáli, že se podobá princi Charlesi. Robbie hraje především vedlejší role. Zúčastnil se ve filmech Van Helsing nebo bondovky Zlaté oko či Jeden svět nestačí, ve byl 007 Pierce Brosnan.

 

Richard Harris, Michael Gambon (Brumbál)

Richard byl slavný irský herec, zpěvák, skladatel, divadelní producent, režisér a spisovatel. Zemřel v roce 2002. Má za sebou bohatou kariéru. Ztvárnil mnoho úspěšných rolí jako třeba ragbyový hráč Frank Machin v oscarovém filmu Ten sportovní život nebo Král Artuš ve filmu Kamelot. Dále také role Albuse Brumbála v prvních dvou filmech.

 

Od třetího dílu hrál Brumbála britský herec Michael Gambon, který převzal roli po Richardovi, protože zemřel.

 

Ralph Fiennes (Voldemort)

Ralph je anglický herec, který hrál ve filmech jako Anglický pacient, V Bruggách, Souboj Titánů, Smrt čeká všude nebo Vévodkyně. Získal prestižní divadelní cenu Tony, cenu BAFTA za vedlejší roli ve Spielbergovém filmu Schindlerův seznam a dvakrát byl nominován na Oscara. Také je vyslancem při UNICEF.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů