Harry Potter: Všechny díly za sebou

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

23394


Kategorie: Filmy a seriály

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Harry Potter je série fantasy románů, které napsala J. K. Rowlingová. Romány jsou o chlapci, který je předurčený osudu kouzelníka. Při svém dobrodružství si najde kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, kteří studují společnou školu Škola čar a kouzel v Bradavicích. Potterův velký protivník je černokněžník Lord Voldemort.

 

Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter je mladý kluk, žije v domě, kde jeho dětství není procházka růžovým sadem. Bydlí u tety a strýce, kteří svého synovce nemají rádi. Domů přicházejí dopisy, které jsou adresovány Harrymu, jsou ze školy v Bradavicích. Strýc nechce, aby se Potter stýkal se světem čar a kouzel. Kvůli stálého přicházení dopisů, rodina odjede na ostrov. Bradavicím neutečou a Hagrid si přijde pro Pottera.  Odjíždí spolu do Bradavic, kde Harry postupně zjišťuje, že díky Voldemortovi, který zabil jeho rodinu je slavný. Mladý kouzelník se seznámí ve vlaku s Hermionou a Ronem. Ve škole jsou zařazeni do koleje Nebelvír. Kamarádské trio zažije mnoho zážitků, někdy i boj o svůj život. Harry dostane informaci, že se někdo snaží ukrást kámen mudrců, který dokáže vyrobit zlato a elixír života, snaží se vypátrat, kdo o tento prestižní předmět má zájem.

 

Harry Potter a tajemná komnata

O prázdninách Harryho navštíví skřítek Dobby, který ho varuje o nebezpečí, aby se nevracel do školy, ale mladý kouzelník musí jet. Dobby se naštve a na rodinné oslavě hodí dort strýci na hlavu. Harry dostane domácí vězení, ale kamarád Ron a jeho bratři vysvobodí mladého Pottera. Poslední týden prázdnin stráví u Weasleyových. Bohužel nestihne vlak do Bradavic, a tak letí společně s Ronem kouzelným autem, se kterým na pozemku školy havarují. Po pár studentských týdnech se dějí zvláštní věci, třeba napadení paní Norrisové nebo kočky školníka. Na zdi se objeví nápis "Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru". Harry je falešně obviněn, navíc slyší hlas ze zdi, který ho chce zabít. Potter před žáky mluví hadí řečí, všichni z něj mají strach a myslí si, že on je Zmijozelův dědic a otevírá komnatu. Před koncem roku je napadena i Hermiona. Ron a Harry ji zajdou navštívit do nemocnice. Drží v ruce papírek, na kterém je napsáno bazilišek. Harry se vydá do tajemné komnaty, kde najde spousty zajímavých informací a musí čelit samotnému bazilišku.

 

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry se vrací do Bradavic záchranným autobusem, který ho odveze do Děravého kotle. Tam zjistí, že po něm jde známý vrah a uprchlík z vězení Sirius Black. Když jede vlakem do Bradavic, potká mozkomory, kteří hledaji Blacka. Ve škole Hagrid učí, jak pečovat o kouzelné tvory. Trio kamarádů jdou navštívit Hagrida domů, tam se objeví velký černý pes, později zjistí, že to byl Sirius Black. Harry dostane na Vánoce "Pobertův plánek", což je mapa Bradavic, na které je vidět poloha všech lidí v hradu. Pomocí mapy zaslechne, že Sirius Black je Harryho kmotr, ale zradil jeho rodiče a zabil jejich kamaráda Petera Pettigrewa. Kouzelný tvor, kterého má Ron je krysa Prašivka. Později se odhalí, že mazlíček Weasleyho je přeměný Pettigrew, který zfalšoval svou smrt. Harry se setkává se Siriusem, který chce Pettigrewa zabít, ale to mu nedovolí. Při návratu na hrad jsou napadeni mozkomory a Prašivka uteče. Díky Hermioně se Harry vrátí v čase a zachrání Blacka pomocí Hagridového Klofana.

 

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry tráví prázdniny s rodinou Weasleyových a nejlepší kamarádkou Hermionou. Jdou navštívit finále mistrovství světa ve famfrpálu. Na místo zápasu zaútočí Smrtijedi, společníci lorda Voldemorta, který vyčaruje na oblohu znamení zla. Při zahájení školního roku Brumbál oznámí příchod nového učitele Pošuka a začátek turnaje tří kouzelnických škol ve famfrpálu. Ohnivý pohár vybírá účastníky. Vybrán je i Harry Potter, který se nepřihlásil a hrát famfrpál nemůže, protože nedosáhl 17 let. Harry má 3 úkoly turnaje, první je sebrání drakovi vejce, kde vyhraje společně s Viktorem Krumem, druhý úkol je osvobodit Rona a dělí se s Cedrikem o první místo. Třetím úkolem je projít bludiště s nástrahami a dosáhnout Ohnivého poháru. Cedrik a Harry dorazí k poháru stejně a domluví se, že se ho dotknou společně. Jenže pohár je přenese do vesničky Malý Visánek, kde bydlel Voldemortův otec. Zde se objevuje Voldemort a Červíček, který zavraždí Cedrika a pomůže Voldemortovi k dostání lidského těla. Chce zabít i Harryho, ale to se mu nepodaří a Harry se teleportuje zpět do Bradavic, kde Brumbál zjistí, že Pošuk je Voldemortův služebník.

 

Harry Potter a Fénixův řád

Harryho napadnou dva mozkomorové, je převezen do Londýna a nucen se dostavit na Ministerstvo kouzel kvůli disciplínarnímu řízení. Harry je obviněn, protože použil kouzlo před mudly. Harry zvítězí a může pokračovat ve studiu v Bradavicích. Potter má během studia divné pocity, v noci má vidění, že vidí Toma Raddla, jak napadá pana Weasleyho, otce Rona. Kamarádi zavolají profesorku McGonagallovou, která šla s Harrym za Brumbálem, kde řešili, co se stalo. Pak jeli do Fénixova řádu a další den do nemocnice za panem Arturem Weasleym. Jelikož měl mladý kouzelník vidění, začal studovat nitrobranu s profesorem Severusem Snapeam, ale to je k ničemu. Harry u zkoušek usne a má vidění, kde Voldemort mučí jeho kmotra Siriuse Blacka. Harry tam chce jít, ale napadnou ho Smrtijedi. Nikomu se nic nestane a věštba je přerušena. Později na Ministerstvo kouzel došli i členové Řádu, společně se Siriusem Blackem, který je zabit Bellatrix Lestrangeovou.

 

Harry Potter a princ dvojí krve

Kniha, která byla vydána roku 2005 obsahuje už Harryho šestý školní rok na Škole čar a kouzel v bradavicích. Pokazí ho válka mezi Voldemortovými přivrženci, tedy Smrtijedy a stoupenci dobra, ve které hrdina Harry Potter buď zvítězí, nebo prohraje a zemře. Profesor Brumbál napomůže Harrymu, aby viděl minulost Voldemorta a pomůže mu pochopit příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti. Mladý čaroděj objeví starou a nezachovanou knihu, která je plná lektvarů. Patří Princi Dvoji Krve a i přes varování Hermiony věří v kouzla z ní víc a víc. Velká válka ničí i domácnosti Harryho spolužáků, což není příjemné. Blíží se velká tragédie pro Bradavice, které už nebudou stejné, jako dřív.

 

Harry Potter a relikvie smrti

Poslední díl ságy Harryho Pottera je Relikvie smrti, i přes to, že každá kniha začínala školním rokem, tentokrát kamarádské trio nenastoupilo a muselo konat jiné povinnosti. Lord Voldemort má obrovskou sílu a náleží mu i Ministervstvo kouzel. Harry, Ron a Hermiona se tedy musí vydat najít Raddlyho viteály, které musí zničit pro zdeformování jeho nesmrtelnosti. Nejprve navštíví dům od Siriuse Blacka, kde potkají skřítka Kráturu, který je pošle tam, kde by mohly být cenné viteály. Během této cesty se dostanou i na Ministervstvo, které je silně střeženo služebníky Voldemorta. Harry během hledání viteálů cítí spojení mezi svou a Voldemortovou myslí, mívá vidění, kdy Raddle zabíjí další kouzelníky, taky cítí bolesti hlavy, díky kterým dokáže odhadnout, kdy je Voldemort naštvaný. Posledním viteálem byl Nagini, kterého zabil Neville. Harry, který vzal Brumbálovi z hrobu hůlku, naposledy mluví s Voldemortem a říká mu, že Tom Raddle není skutečným vlastníkem hůlky, i tak se Voldemort pokusí Harryho zabít, ale to se nepodaří a kouzlo se obrátí pro němu.

Zajímavosti na konec

Harry Potter a Ginny Weasleyová mají tři děti, Jamese, Albuse Severuse a Lily.

Ron a Hermiona mají dvě děti - Rose a Huga.

Draco Malfoy má ženu s dítětem (Scorpius Malfoy).

Neville Longbottom je v Bradavicích profesorem.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů