Hawlův putující zámek - Reakce na knihu

Vložil: Carol dne únor 25, 2016

2

0

1624


Kategorie: Knihy a časopisy

Dneska trošku navážu na svůj dřívější článek Howlův putující zámek - Filmová fakta

Jak víte Howl's Moving Castle má knižní předlohu od Diany Wynne Jonesové, tato kniha se vážně skoro nedá sehnat u nás. Přestali ji vydávat a ve většině knihkupectví je vyprodaná! Já jí náhodou (čtěte hodiny pátrání) našla v levných knihách. Jde o sérii Howlův putující zámek, která má tři díly! U nás vyšel jen jeden ale ten první a nejdůležitější díl, který je právě předlohou pro film. Knihu vydalo nakladatelství a vydavatelství VOLVOX GLOBATOR roku 2011, knihu přeložil Milan Stejskal!

Miluji ten příběh takže se vážně omlouvám předem za nezkreslený výlev pocitů a dojmů. :-)

V příběhu jde samozřejmě o Sofiino dobrodružství, jakožto nejstarší ze tří sester, protože byla zakleta zlou čarodějnicí z pustin. Po tom co se vydá do světa potká tedy čaroděje Howla a stane se jeho služebnou. Howl je čarodějnicí z pustin také proklet a proto se snaží před ní prchnout...což se mu díky Sofii vůbec nedaří spíše naopak v tom směru, že jej kletba dostihne. Tak příběh by jsme tak nějak měli...jde prakticky o to samé o boj s čarodějnicí z pustin. Ale vážně to není jako film.

To hlavní ale je, že v knize se víc seznámíte se Sofiinou rodinou, zjistíte tam daleko víc informací o tom co je Howl za člověka, ODKUD vlastně je (velice překvapivá část), celkově víc pochopíte postavy, příběh má úplně jinou linii sledu událostí, nehledě na to, že většina je jiná třeba. Pochopíte proč se asi Sofie ve filmu v jednu chvíli ukazuje mladá pak zase stará. Vztah mezi Howlem a Kalciferem je daleko víc osobnější, tak jako celkové vztahy v knize, které se různě mění a gradují. Jinak Howlův kabát v knize a ve filmu...po přečtení knížky Vám přijde ten kabát velice zajímavý!!

Hrozně jsme se bála, že po přečtení knížky pro mě tak nějak něco skončí, jako například u Harryho Pottera při posledním rozloučení ve filmu. Opak je pravdou a nemůžou za to jen další dvě knihy, které nikdo nikdy nepřeložil! Ale i fakt, že kniha je o dost jiná než film, ale zároveň to nepůsobí nepříjemně...Miyazaki jako kdyby filmem a Diana Knihou se navzájem doplňovali a celé to člověku přijde najednou naprosto logické až zcela přirozené. 

Samozřejmě tuto knihu doporučuji, pokud se Vám jí podaří někde ulovit a budu ráda za Váš názor na ni, nebo zda by jste stáli o to si jí přečíst.

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů