Hobbit: Všechny díly

Vložil: Autor dne listopad 2, 2015

1

0

2751


Kategorie: Filmy a seriály

Hobbit je filmová trilogie, ovšem neplést si to s knihou, ta má pouze jeden díl.

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

Kniha, kterou napsal slavný a úspěšný spisovatel J. R. R. Tolkien v roce 1937. Kniha vypráví o Hobitovi Bilbo Pytlíkovi.

Hobbit: Neočekávaná cesta

Prvním filmovým dílem je Neočekávaná cesta, ve které působí Martin Freeman (Bilbo Pytlík), který se ocitne v dobrodružné výpravě. Cílem cesty je získat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba osloví čaroděj Gandalf Šedý, a tak během několik dní začne velké dobrodružství.

Hobbit: Šmakova dračí poušť 2013

Další dobrodružství Pytlíka je na jeho společné pouti s Gandalfem a třinácti trpaslíky, které vede Thorin Pavéza. Stále je největším cílem získat Osamělou horu, tedy Erebor. Příběh je především v temném lese, kde potkají dalšího mocného čaroděje Medděda, budou společně čelit nástrahám nebo obrovským pavoukům. Když se jim podaří uniknout, pokračují k Osamělé hoře, kde čelí ještě většímu nepřáteli - drakovi Šmakovi.

Hobbit: Bitva pěti armád 2014

Poslední díl je velkolepá bitva pěti armád, která uzavírá dobrodružství Bilba Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Ale vypustili smrtící sílu, rozzuřený Šmak ničí svým hněvem bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorin se stane posedlým do pokladu, a tak naruší přátelství mezi ním a Bilbem, ten musí konat rozhodnutí. Ještě těžší rozhodnutí plánuje Sauron, který pošle svou armádu skřetů na horu. Tím jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí nebo budou zničeni.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů