Hunger games: Díly

Vložil: Autor dne říjen 30, 2015

1

0

4519


Kategorie: Zajímavosti

Hunger Games je románová trilogie pro mládež, kterou napsala americká spisovatelka Suzanne Collinsová.

Hunger Games: Aréna smrti

Vydalo v září 2008 v nakladatelství Scholastic. Představilo šestnáctiletou hrdinku Katniss Everdeenovou, žijící ve světě, kterému vládne mocný Kapitol. Hunger Games (doslova Hladové hry) jsou každoročně pořádanou reality show, v níž v přímém televizním přenosu na život a na smrt bojují náhodně vybraní chlapci a děvčata ze všech dvanácti krajů. Protože vítěz může být jen jeden, jsou účastníci Hunger Games nuceni navzájem si usilovat o život.

Hunger Games: Vražedná pomsta

Druhým dílem je Vražedná pomsta, ve které se řeší zoufalý čin Katniss na konci Hladových her. Ostatní kraje se začínají protestovat a prezident Snow musí konat řešení.Katniss chce svatbu s s Peetou, aby bylo po všem. Bohužel je vše jinak. Je zahájen další ročník Hladových her neboli třetí Čtvrtohry, ve kterých budou vylosováni žijící vítězové, takže Katniss a Peete jsou opět v aréně.

Hunger Games: Síla vzdoru

Třetí a poslední knižní díl je Síla vzdoru, ve kterém se Katniss nachází ve Třináctém kraji a to ji dělá problémy. Další hry z druhého dílu přežila. Život má do puntíku naplánovaný, každý den dostává denní rozvrh. Tzv. Kapitol je naštvaný a chce pomstu, za kterou bere vinu Katniss. Prezident Snow dal najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo. Kniha je o připravované revoluci v čele s Katniss.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů