I dyslektik může zachránit svět

Vložil: BatLord dne únor 1, 2016

6

2

1708


Kategorie: Knihy a časopisy

Percy Jackson. Hyperaktivní puberťák s problémy ve škole. A syn Poseidóna. Jeho otec se k němu prvně přihlásí až když potřebuje s něčím pomoct. A že to není nic menšího než zabránění válce mezi bohy. Jo, jen kdyby věděl co dalšího pro něj osud, respektive sudičky, přichystaly.

Celá série od Ricka Riordana čítá 5 dílů: Zloděj blesku, Moře nestvůr, Prokletí Titánů, Bitva o labyrint a Poslední z bohů. Všechny díly jsou plné řeckých bájí a legend, které na stránkách dostávají moderní a někdy i vtipný kabát. Tempo občas vynechá, ale jinak děj odsýpá, nenudí a rychle se blíží k velkému finále.

Hlavní postavy jsou vykresleny velmi různorodě. V průběhu celé série je krásně vidět vývoj charakterů. Jelikož je příběh psán očima Percyho, je jasné že u něj je to nejzřetelnější. Ale i ostatní hrdinové během knih nezanedbatelně vyspěli. Řecká mytologie v moderním světě působí přirozeně. Všechny mýtické postavy a jejich osudy jsou vysvětleny. A co je důležité, hrají určitou roli ve vyprávění velkého celku. Snad ani jedna postava nebo příšera nebyla v celé sérii zbytečně. Za což autora velmi chválím. 9/10.

PS: První dva díly série se dočkal vlastního filmu. Pro neznalé knižního příběhu se mohlo jednat o příjemnou oddechovku. Ale jinak je to stejné jako filmový Eragon.

PPS: V Americe mají mnohem hezčí obálky než u nás :-)

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

February 26, 2016, 3:32 pm

theodorsik napsal:

Pokud je někdo fanouškem řecké mytologie, měl by tohle odnést na hromadu a spálit.....

0

February 4, 2016, 1:39 pm

Witch-King-of-Angmar napsal:

mám přečteno.Je to zábavná knížka pro všechny fanoušky řecké mytologie.Doporučuji