Ishkensag

Vložil: Laif dne únor 13, 2016

5

0

2266


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Příběh Ishkensagu se začal psát již před několika tisíci lety. Tehdy bylo toto místo na severu pusté, neobydlené. Nebylo zde nic. Pouze divé tvorstvo z temnot. A hluboké, prastaré lesní háje a lučiny. Lesům tehdy vládla mocná, nadpozemsky krásná bytost. Dračice jménem Isharon. Vládkyně nebe a vod, dárkyně života a nositelka světla, jež se starala o rovnováhu a řád. Byla moudrá, laskavá, a milující.

Kdežto v hlubinách hor a roklí žil temný Morkensag. Divoký, nenávistný, a bojechtivý černý drak. Pán temnoty a stínů, vládce měsíce a chaosu, nositel smrti a zkázy. Který rád a často zaséval do Isharoniných lesů temná semínka. Z nichž rostla zvrácená monstra a bytosti. Neboť byl znechucen krásou Isharonina světa za horami. Isharon se však nenechala vyvést z míry, a každé zlo nahradila dobrem. Každému odpornému tvoru nalezla ve svých hájích místo, kde mohli být nakonec i oni šťastni. A její láskyplná, mírumilovná síla se brzy natáhla i k temným, zkaženým horám. To Morkensaga rozlítilo natolik, že v temných, bouřných mračnech vzlétl na nebesa, a vyzval Isharon k boji.

Které trvali roky. Desetiletí. Dokonce celá staletí. Hory praskali a lámali se. Lesy hynuly. Krajem se proháněli anomálie a divoká magie. A mezi Isharon a Morkensagem se za tu dobu utvořilo zvláštní pouto. Chvíli měl převahu on. Ale pak se situace otočila, a nadvládu měla zas Isharon. Morkensag ji nenáviděl. Ale ona v něm nalezla zalíbení, a nenávidět jej nedokázala. A jednoho dne své city vůči svému nepříteli projevila. Dokonale tím tak Temného lorda zmátla. Malé semínko však již bylo zasazeno, a brzy neprostupné hradby kolem Morkensagova srdce prolomilo. A tak se z válečných výprav stala nesmělá a značně zvědavá setkání, plná dlouhých rozhovorů a diskuzí. A z diskuzních setkání se brzy stali noci plné vášně a lásky. Morkensag se do Isharon bezhlavě zamiloval, a Isharon prohlédla Morkensagovu zkaženost, a nalezla v hloubi jeho duše dobro. Svázali svá srdce a své duše do jednoho, dokonalého celku. Jako když Slunce nemůže být bez Měsíce. Jako když hvězdy nemohou být bez nočního závoje. Tak ani Morkensag nemohl být bez Isharon. Léta hrůzostrašných válek skončila, a ti dva se jali napravovat své chyby. V zemi začal znovu proudit život, a znovu zavládla rovnováha. Společně založili malé panství, které leželo na kraji lesů, a na úpatí hor, a dali mu jméno Ishkensag. 

 

Brzy toto panství začalo přitahovat spoustu dobrodruhů. Morkensag trval na tom, aby byli všichni, kteří překročí hranice jeho území, zlikvidováni. Ale Isharon ukonejšila jeho dravé srdce, a místo toho nabídla hrdinům odměny a možnost usadit se, pokud přispějí k rozvoji tohoto místa. Brzy tedy přicestovali nejen další dobrodruzi, ale i jejich rodiny. A z malého panství se stalo prosperující městečko. Z městečka se brzy stalo velké město. Díky Morkensagovi (a díky okolní, tvrdé přírodě) bylo nezlomné a neohrožené. O zdejší hradby si vylámali zuby celé armády. Nikdo nedokázal Ishkensag dobýt. Nakonec, když bylo město již dostatečně velké, se brány Ishkensagu uzavřeli světu nadobro. A zůstali jen historky a legendy. O dračím páru, který vládne božskými silami. Ve zlatém městě plném hojnosti. 

Ze svazku onoho dračího páru brzy vzešli i potomci. Dráčata. Isharon zanechala na tomto světě čtyři dračí vejce. Trvalo však desetiletí, než se začalo některé z vajec projevovat. Ale pak skořápka prvního ze čtyř pukla. A tak přišel na svět Kaelas, princ vládnoucí vodě, jehož srdce bylo odvážné a dobré. Neuplynul ani rok, a následoval jej princ Zitro. Vládnoucí zemi, jež byl prozíravý a mistrem intrik. O rok a půl později se vyklubal Laif. Princ vládnoucí ohni. Válečník a ničitel, jehož srdce bylo stejně tak divoké, jako element kterému vládl. A jako poslední se vyklubala Isaia. Princezna vládnoucí větrům a vzduchu. Neposedná, divoká, ale mírumilovná a laskavá po své matce. A tak na svět přišla královská čtveřice dračích dětí. A Isharon s Morkensagem nyní čekalo to nejtěžší...

Zkrotit a vychovat své děti.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů