Jeden den kapitána vesmírné lodi

Vložil: Carol dne leden 22, 2016

3

0

1422


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Kdysi jsem napsala povídku a chtěla jsem se s Vámi o ní podělit. Budu ráda za názory od Vás. nepíšu moc často, ale zrovna tento příběh mě bavilo psát.

 

 

Píše se rok tři tisíce sto třináct, dnešní datum je dvacátého pátého dubna. Do rukou se mi dostává soupis hlášení závad z uplynulého večera. Vyplývá z něj, že na lodi rapidně stoupá znečištění vzduchu, zasedám do kapitánského křesla a spojuji se s vrchním dronem. Sděluje mi že příčinu poruchy lodi hledají už půl hodiny, bez výsledku.

Po necelých dvou hodinách dostávám zprávu o tom, že byl poškozen filtrační systém, který využívá chemicko-atomovou reakci. Tento systém má mít doživotní záruku, navíc je produktem firmy Aluminium Hydrotech, která nedává prostor chybám. Škody jsou ohromné, podle počítače nám zbývá kyslík na méně než čtyři hodiny a náhradní díly jsou pryč. S poručíkem Arnikusem procházíme celé hlášení, zdá se, že vše začalo v kuchyni sektoru 4. Nikdo z posádky však neměl v tu dobu službu, ze záznamu se dozvím že se v kuchyni sešlo několik členů mé posádky, ihned je nechávám zavolat na můstek.

Výslech trval necelou hodinu, vypadá to, že ani netušily co provádějí a jaké následky to může mít. Podporučík Horiken se snažil, s několika členy posádky, o kutilský pokus vytvořit si vlastní Gril a použili k tomu právě náhradní díly filtračního systému, pokus o gril skončil neúspěšně. Zbývají tři hodiny, než se celá posádka udusí.

Náš šílený vědec Ikeii přijde rovnou se dvěma nápady jak systém opravit. Při prvním by se měl někdo z posádky obětovat a věnovat své plíce k tomu aby sloužily jako dočasný sekundární filtr chemického obvodu, což by stačilo na cestu k mateřské lodi a následném opravení. Při druhé variantě by měl nějaký člen posádky vylézt z lodi, dostat se ke krystalovému motoru a následně z něj vyjmout Ekumitinon, problém je v tom, že jde vymontovat pouze z venku lodi a pro tuto práci nejsou droni určeni, dalším problémem je že pokud bude Ekumition vymontován je možné, že nebudeme moci doletět k mateřské lodi a jediná známá, a přátelská rasa v dosahu je několik set světelných dekád daleko . Oba nápady jsou velmi riskantní a zároveň smrtelně nebezpečné, zvláště ten první. Zbývají dvě hodiny a třicet minut.

Po zdělení stavu lodi a následném řešení vady vznikl na palubě zmatek, já sám jsem nevěděl, co by bylo lepší, ale je mi jasné, že po nikom z posádky nemohu chtít aby přinesl takovou oběť.

Rozhodl jsem se tedy, že se pokusím dostat ke krystalovému motoru sám. Posádka je nucena vypnout ochranné štíty. Cesta k motoru byla obtížná, hlavně proto, že mi jí ztížily asteroidy z nedaleké zničené planety. Jeden z asteroidů narazil přímo na pravý krystalový motor a zničil jej. Zbývá tedy už jen jeden Ekumition, jediný pokus na záchranu celé posádky. Naštěstí se mi povedlo jej vymontovat. Zbývá necelá hodina.

Doktor úspěšně opraví filtrační systém ale jsme uvězněni ve vlastní lodi. Nikdo neví co bude dál ani zdali přežijeme. Jonik Krikovsky, kapitán lodi Stamir 67. Zápis ze dne dvacátého sedmého dubna, 3113. 

 

 

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů