Legenda o lásce - část 2.

Vložil: Nell22 dne květen 10, 2016

2

0

1857


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Lett se jako obvykle probudila za svítání, ale tentokrát zůstala ještě chvíli ležet a s něžným úsměvem si prohlížela Niallovu tvář. Byla opravdu šťastná. Děkovala Bohům, že jí seslali, tak hodného a krásného muže. Při nočních hrách dokázal, že má sílu jako statný býček. Vyrovnal se nejsilnějším chlapům z vesnice. Lett přejelo po páteři příjemné mrazení, když si vzpomněla, jak mu svaly, při hraném zápase, napínaly košili. Všechny svobodné ženy jí záviděly. Dokonce i otec si Nialla hned oblíbil a prokazoval mu úctu, kterou náčelník vesnice prokazuje málokomu. Lett cítila, že jejich soužití bude velice šťastné. Jen nevěděla, jak mu povědět o proroctví. Při té představě se jí opět stáhly útroby. Najednou zalitovala, že čas tak rychle kvapí. Zatoužila po dlouhých létech strávených po boku muže, který se ve spánku zavrtěl a objal ji kolem pasu. V mysli viděla tmavovlasé chlapečky se svýma modrýma očima, jak pošťuchují světlovlasé holčičky s jeho hnědýma. Děti. Čím to, že na ně do dnešního dne ani nepomyslela? Celý život znala svůj osud, užívala si každý den, netrápilo ji, že ji nečeká dlouhý život, vždyť není člověk. Je hvězda seslaná z Nebes, aby se stala kovem, který spoutá temného démona. Ale najednou je vše jinak. Touží a sní. A ty představy přinášejí bolest. Niall se opět zavrtěl a přitáhl ji ještě hlouběji do svého náručí. Něco ve spánku zamumlal a vtiskl jí něžný polibek na rameno, ale neprobudil se. Lett se opatrně z jeho objetí vymanila, jemně ho políbila na tvář a otřela slzy, které hrozily skanout na Niallovu tvář a probudit ho. Potichu se oblékla a vyšla z domu, aby se připojila k ženám připravujícím snídani.

******

Když se Niall probudil, Lett už po jeho boku nespala. Pocítil mírné zklamání, ale okamžitě ho zaplašil. Není přeci její muž! Na nic takového nemá právo! Umlčel i tenký hlásek v mysli, který mu tvrdil pravý opak a vstal z postele. Při oblékání si postupně uvědomil, že prospal notnou část rána. Ale nebylo se čemu divit. Vždyť jak dlouho už nespal v opravdové posteli? Navíc s překrásnou ženou po boku. Ano, konečně si po dlouhé době pořádně odpočinul. Až nyní si uvědomil, jak moc mu pořádný spánek chyběl.

Venku zjistil, že už jsou všichni po snídani a věnují se svojí obvyklé práci. Ale očividně nikomu nevadilo, jak pozdě vstává. Lett mu s úsměvem přinesla výtečnou snídani a pokračovala ve své práci. Niall s chutí jedl a pozorně sledoval, jak vesničané pracují, navzájem si pomáhají, vtipkují a pošťuchují se. Měl pocit, jako by byl konečně doma. Nevadilo, že jejich řeči nerozumí, cítil, že se ji naučí.

Zrovna dojídal poslední zbytky snídaně, když přiběhli dva statní mladíci a s divokou gestikulací se ho pokusili vytáhnout od stolu. Niall nechápal co se děje a odmítl se hnout. Mladíci naštvaně mávali rukama a snažili se mu vysvětlit situaci, bohužel jim z toho všeho rozuměl chabá tři slova. Už začínal uvažovat nad tím, že by je nechal, aby ho odvedli tam, kam chtějí, když přiběhla udýchaná Lett a pověděla mu co se děje.

„Omluv je, prosím, Nialle, jsou rozrušení. Zemřel jim mistr a oni se obávají, co s nimi bude. Slyšeli, že jsi kovář a tak přišli za tebou. A já tě nyní ve jménu celé vesnice chci požádat o pomoc. Mistr chlapců byl nejlepší kovář v okolí a nyní je po smrti, chlapci ještě neumí všechno a my bychom mohli přijít o cenné zákazníky. Pomohl bys nám?“

Niall tiše přemýšlel a prohlížel si kovářské učně. Chlapci byli sice hodně mladí, ale vypadali zdravě a silně a zcela jistě byli šikovní. Činilo by mu potěšení, kdyby se mohl zase věnovat kovařině a moc rád by pomohl Niallině vesnici. Ale co jeho úkol? Soustředil se na tichý hlas v hlavě, který mu vždy ukázal správnou cestu, ale hlas mlčel. A hlas mlčel pouze v případech, kdy byl Niall na správném místě, nebo kráčel po správné cestě. A tak se rozhodl zůstat a pomoci.

*******

Tím se Niall zapojil do chodu Lettiny vesnice a postupně se stal její nedílnou součástí. Byl odborníkem ve svém oboru a díky němu dále do vesnice jezdili lidé z dalekého okolí se zakázkami pro nového mistra kováře. Velkou část dne trávil v kovárně, kde s láskou a radostí koval koně, vyráběl zbraně a všechno, co od něho lidé potřebovali. Veškerý volný čas pak trávil s Lett učením jejího jazyka a zvyků seveřanů. S každým dalším dnem rostla i jejich láska, kterou vesničané pozorovali se směsicí radosti i strachu. Postupně zbylo jen málo těch, co věřili, že let dělá chybu, když ještě Niallovi nepověděla o proroctví. A ti se neodvážili Lett do jejích záležitostí zasahovat. A Lett se snažila užívat si každou minutu a nemyslet na budoucnost. Srdce jí napovědělo, že pozná správný čas, kdy svěřit Niallovi své tělo a své tajemství. Ovšem nebylo jednoduché mlčet a odmítat Niallovi pokusy o intimní sblížení, když po ničem jiném netoužila. Obzvláště, když pak v jeho očích vídala špatně skrývanou bolest.

******

Niall byl po většinu času šťastný. Miloval Lett den ode dne více a stejně tak si zamiloval i její kraj a jeho obyvatele, přesto ho někdy napadalo, že není vše úplně v pořádku. Kradmé pohledy některých vesničanů, které zachytil, když si mysleli, že o nich neví, v sobě nesly radost a zalíbení, ale také obavy a soucit. Někdy dokonce i smutek. Často se na to chtěl Lett zeptat, ale nikdy se k tomu nenašla ta správná chvíle.

A pak tu byla její odmítnutí. Ta mu přišla ještě podivnější. Niall věděl, že je s ním Lett šťastná a že ho miluje. Byli spojeni, tak silným poutem, až to bylo děsivé. Hlavně pro ostatní. Často, totiž, dokázali komunikovat i beze slov. Mnohokrát mysleli na ty samé věci a tak dokázali odpovědět, tak, jak by odpověděl ten druhý a tak to vypadalo, jako nějaké kouzlo. A přesto mu, Lett, odmítala odevzdat své tělo. Ve chvílích, kdy se o takové sblížení pokusil, se mu nepochopitelně vzdalovala. Stávala se z ní ledová princezna a zraňovala ho, jako nikdo před ní. Tehdy měl chuť křičet. Vymámit z ní všechny odpovědi a zjistit, co znamenají pohledy vesničanů. Ale hlas v jeho hlavě, který u vždy dobře radil, mu to zakazoval, přikazoval čekat.

...

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů