Maximum Ride

Vložil: Hanare dne březen 10, 2016

4

0

1570


Kategorie: Knihy a časopisy

 Kniha mého dětství. Úžasný, chytlavý příběh a velmi příjemné postavy. Ovšem, má to jednu obrovskou chybu - z této osmidílné série je do češtiny přeložen pouze první díl.

 

V první z těchto knih se vydáte se šestičlenou skupinkou dětí na záchrannou cestu do Školy, laboratoře, kde jim byly naroubované ptačí DNA. Což jim - mimo jiné - poskytlo schopnost létat.

Tyto děti žily v míru díky vědci Jebovi, který je před několika lety ze Školy osvobodil... ale klid nemohl vydržet navždy. Bylo jen otázkou času, než je našli Likvidátoři, lovci, kteří se dokážou přeměnit ve vlky. Úkolem Likvidátorů je najít naši skupinku a dotáhnout ji zpátky do Školy - a s jedním z nich, s Andílkou, se to Likvidátorům povede. A tak se Maxi společně s Tesákem, Iggym, Breptou a Pšoukem vydávají znova do nesnášené Školy, aby zachránili svoji nepokrevní sestru, Andílku.

 

A proč vám tohle říkám?

Tahle série mi přijde úžasná, a je veliká škoda že je pro lidi nemluvící anglicky nedostupná. A tak jsem se rozhodla, že zkusím další díly této knihy přeložit.

Byla bych ráda, kdyby jste se k mému nápadu vyjádřili - chtěli byste si moje amatérské překlady přečíst? Byli byste ochotni mi poskytnout zpětnou vazbu, a popřípadě pomáhat šířit můj překlad?

Předem děkuji za vaše názory.

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů