Nemáš rád anime? Proč?

Vložil: Vito dne leden 10, 2016

2

3

1895


Kategorie: Anime a komiksy

Dnes jsem se zajímal o jednu věc. Proč tolik lidí nemá rádo anime bez nějakého většího důvodu? Proč je anime ve větší části společnosti odmítáno a jediný argument je většinou to, že je to hentai s chapadly nebo že jsou to pohádky pro děti?

 

Ve většině případů se jedná o totální masovou dezinformaci a nevědomost, co vše je součástí anime a že rozhodně ne ve všech případech je anime určeno jen pro děti. Anime je souhrný směr obsahující mračna všech možných žánrů a témat. Vlastně se dá anime přirovnat k dnešním seriálům, kde můžeme najít jak komedie, tak akci, tak horror. Jediný rozdíl vesměs spočívá v tom, že je anime animované a že zde můžeme sledovat typický japonský humor a mentalitu. Samozřejmě, že právě japonský přístup k humoru nebo jejich odlišná mentalita a přístup k ději nemusí vyhovovat všem, což mimochodem beru jako pádný důvod, proč se na anime někdo nedívá, ale berte prosím tento krátký článek jako malý návod, jak někomu vysvětlit podstatu anime a oprostit ho od zavedených dogmat a nepravd a možná najdete mezi svými přáteli časem i dalšího otaku, se kterým můžete sdílet večery.

Zeptejte se vašeho kamaráda, který takto smýšlí, zda-li by neměl zájem o shlédnutí anime s vámi a ptejte se na žánr, který má rád a možná sám zjistí, jak může být anime zajímavá věc. Zajímá ho horor a brutalita? Není problém! Ukažte mu například "Tokyo Ghoul", "Higurashi no Naku Koro ni" (When they cry) nebo "Hellsing OVA" a zjistí, že anime rozhodně není jen pro děti. Má rád komedie? "Himouto! Umaru-chan" nebo "One Punch Man" zajistí neskutečnou zábavu. Romantika? "Toradora!" nebo "Say I love you" má vše, co pravá romance má mít. Čistá akce se skvělým příběhem? "Sword Art Online", "Psycho Pass" nebo nekonečné anime "Naruto" jsou skvělé volby pro nádherné zvraty a skvělé budování charakterů. Detektivky jako "Kuroshitsuji" a "Detektiv Conan" vám nedají spát.

Vidíte? V anime se může každý najít a probudit v sobě lásku v tento žánr i když to naprosto nečekal... Sám jsem toho příkladem.

Nakonec přikládám výčet zajímavých anime srovnaných podle žánrů, protože anime je mnoho a sám jsem zde uvedl pouhý zlomek.

Užijte si je!

"Obrázek je z webu 9gag.com od uživatele Lukeatlook"

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (3)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

January 10, 2016, 9:32 pm

Nell22 napsal:

Je pravda, že se často setkávám se zápornou reakcí :) ... jooo tam to bylo dost matoucí, mám dojem, že jsem to pořádně pobrala až podruhý :-D

0

January 10, 2016, 8:48 pm

Vito napsal:

To je fajn :) Tenhle článek vychází hlavně z mých mnohačetných zkušenností s lidmi :D Neříkám, že se t týká všech :) btw Death Note mě bavil, dokud tam nedošlo k tomu smazání mysli, pak jsem se už strašně ztrácel.

0

January 10, 2016, 8:40 pm

Nell22 napsal:

Přiznávám, že toho o anime moc nevím, ale nikdy jsem neměla nic proti a seriál Death Note znám skoro nazpaměť, viděla jsem ho celý minimálně třikrát a rozhodně počítám s tím, že si ho brzo zase zopáknu. A ráda vyzkouším i nějaké další z té široké nabídky,