Noční hon - Prolog

Vložil: Rob_Cornick dne květen 1, 2016

4

4

1793


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Ahoj, vítám vás u své první povídky, přijímám jakékoliv rady a kritiku cokoliv by mi pomohlo se zlepšit. Doufám že vás to bude aspoň trošku bavit.

Byla pozdní noc, měsíc zářil ve svém úplňkověm svitu z kterého stromy a okolní skalky vrhaly stíny. Z nerušeného nočnoního klidu se stal z vteřiny na vteřinu chaos, po celém lese svítily louče, štěkali psi a jeden záhadný řev. Řev ze kterého měli i ti neodvážnější a nejzkušenější lovci strach.Hnali se za stvořením, které jim už několik měsíců terorizuje dobytek a tohle je možná jejich jediná šance jak se ho zbavit. 
Stvoření vysoké přes dva metry vypadající jako kříženec netopýra a trola, šedivé chlupy zakrývaly jeho tělo s dlouhými končetinami. Byl mrštný jako sokol, silný jako medvěd a chytrý jako liška.
Jeden z lovců natáhl svůj luk a vystřelil šíp kterým trefil stvoření do levé lopatky. "Zasáhl jsem ho!" zařval lovec, ale tím stvoření jen zbytečně naštval. Stvoření svými mohutnými dlouhými tlapami a drápy ostrými jako břitvy, roztrhal břicho jednoho z lovců. Mladík který šel s nimi na lov záhadného stvoření, uviděl lovcova střeva mimo jeho tělo, nezvládl to a celý obsah svého žaludku hodil přímo na své boty.
 
Zbytek noci se ho snažili ulovit ale kvůli ztrátě kterou utrpěli se jim ztracený čas nepovedlo dohnat a to znamenalo že ani stvoření nedohnali.

 

 

Druhého dne brzy ráno

 

Z křoví se vyhrabal na nohy celý od špíny a listí z lesa, mladík jménem Oleg byl úplně zmatený když uviděl na sobě krev. "Stalo se to zas..." zašeptal si pro sebe Oleg. Ale něco tu nehrálo, začal citít bolest na levé lopatce. Zkusil se na to podívat a uviděl zbytek šípu. Když ho vyndaval šíleně ho to bolelo a měl co dělat aby nevykřikl bolestí, šíp hodil ke křoví a všiml si tam nějakého kusu látky. Byl to kus košile. Oleg celý zbělal a v šoku padl na kolena. "To nemůže být...." vyděšeně ze sebe vydal.

 

by Rob Cornick

 
 

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (4)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

May 2, 2016, 4:13 pm

Rob_Cornick napsal:

FaMasi děkuji, doufám že tě nezklamu a bude tě to i bavit příště

0

May 2, 2016, 3:58 pm

FaMas napsal:

Úvod mě velice zaujal, těším se na pokračování :)

1

May 2, 2016, 9:00 am

Rob_Cornick napsal:

Chtěl bych to rozvést v něco většího, a vážím si těch rad, děkuji.

1

May 2, 2016, 8:53 am

Lovelaces napsal:

Nápad hezký... pokud to má být jen takové vtažení do toho, co bude následovat dobrý, pokud je to čistě jen samostatná povídka, tak ne, za mě rozhodně rozvést v delší dílo. :) Jinak... přímá řeč se píše na svůj vlastní nový řádek řádek a není nutné ji zvýrazňovat tučně. Doporučuji ti si to po sobě alespoň 2x - 3x přečíst (né vždy člověk najde každou chybu, chápu). Napsat ale "stvoření svými mohutnýma" to prostě nejde. Pár chyb je také v interpunkci. Co já doporučuji každému než začne psát... číst, alespoň něco - prózu samozřejmě, ne poezii. :) Pokud to bude mít pokračování ráda se vyjádřím i k němu, pokud bys měl nějaké otázky, nemám problém zodpovědět. :)