One Punch Man - Překvapení roku 2015

Vložil: Vito dne leden 6, 2016

5

0

1563


Kategorie: Anime a komiksy

Ať už brouzdáte po internetu, či máte mezi vámi fanoušky anime, jistě vám nemohl ujít obrovský virální boom, který natropil plešoun Saitama v seriálovém zpracování dlouhotrvající mangy One Punch Man.

Příběh má už od první epizody obrovský spád, ale pokusím se vyhnout velkým spoilerům. Hlavní postavou je už zmíněný Saitama, žijící v malém bytě ve městě Z. Stal se hrdinou, který chrání lid pouze, protože ho to baví. Nic víc, nic míň. Přijde vám to jako slabý odvar? Chyba! Saitama totiž není obyčejný muž, kterž pomáhá babičkám přes přechod nebo pomáhá kočičkám ze stromů. Díky svému osobnímu tréninku získal tak neuvěřitelnou sílu, že je schopen všechny své nepřítele zničit jediným úderem. A že nepřátel útočící na jeho a ostatní města není málo. Budeme se setkávat s ničivými monstry, zloduchy a padouchy, které velmi vtipnou formou parodují a zesměšňují pohled na superhrdiny nám známé z univerz DC nebo Marvel.

A i když to zní jako snadná práce pro mistra pěstí, ani on nebude na vše sám. Do cesty se mu připlete sympaticky cyborg Genos, který je ohromen silou svého kolegy a touží být jako Saitama. Usiluje o to stát se jeho učněm a získat tajemství jeho moci. Ovšem sám Saitama svou sílu často bere jako obyčejnou věc a není se čemu divit. Neustálé výhry tak jedoduchým způsobem člověka časem omrzí a Saitama se tak často potýká s naprostou absencí emocí a citů, které vtipné doplňují už tak brilantní situační humor.

Postav je zde obecně mnoho a všechny jsou velmi zajímavé, oslnivé, působivé a i když svou silou nedosahují Saitamovi ani po paty, nad jejich výkony vám často bude padat čelist a mnohé si zamilujete. Ať už jde o hrdiny, či záporáky. Každá postava je unikátní jak svým vzhledem, tak chováním a budete si užívat každou vteřinu, co je na obrazovce.

Anime svou silnou přehnaností velmi připomíná Kill la Kill nebo Gurren Lagann a ve svém vizuálu můžete pociťovat i vliv Dragon Ball Z. Nedávno bylo ukončena první série 12 epizodami, které momentálně následují speciály (zatím vydán jeden) a jedna OVA, ukazující Saitamovu minulost. Druhá série oznámena nebyla, nicméně autoři prohlásili, že udělají cokoliv, abychom se Saitamy dočkali, jak nejdříve to půjde.

Pokud vás zajímá, proč Saitama nemá vlasy nebo jestli někdy najde sobě rovného, budete si muset toto skvělé anime pustit na vlastní oči a myslím, že vám mohu slíbit, že nebudete zklamáni.

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů