Rád bych Vás nalákal na jedno z děl pana Haiaa Miyazakiho, tvůrce filmů jako Zámek v oblacích nebo Můj soused Totoro. Neuvěřitelně krásný film Princezna Mononoke je příběh zapuštěný do doby, kdy se lidstvo rychle rozrůstá a nebojí se prorážet i území zvířecích božstev vládnoucí lesům. Do toho zde budeme pozorovat příběh dívky vychovávané mezi vlky - Mononoke a mladého válečníka Ashitaky. Film má přenádherný vizuál, stejně jako všechny Miyazakiho filmy, ale musím zde vyzdvihnout neuvěřitelný design monster, který uchvátí, ale i vyděsí. Celý film má skvělý spád a hudba jenom nádherně podtrhuje atmosféru celéhoho příběhu.

Princezna Mononoke byl můj první Miyzakiho film a i přesto, že jsem viděl už spoustu jeho filmů, Mononoke pro mě bude vždy na prvním místě, už jenom pro to, že to není jenom pohádka, ale má v sobě i brutální, válečné prvky a nevodí diváka za ručičku.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


-1

February 28, 2016, 11:32 am

PanthalaimoN napsal:

Niekde som čítala, že tento film bol vytvorený na základe skutočných udalostí, čo sa týka tej vojny. Tá žena, ktorej Moro vo filme odhryzla ku koncu ruku vraj naozaj žila a to mesto, ktorému vládla naozaj existovalo. Keby som si spomínala kde som to čítala určite by som priložila odkaz. Princezna Mononoke je moja srdcová záležitosť. Bola mojim prvým Miyazakiho filmom, ktorý som videla a tiež mojim prvým anime ak nepočítam pokémonov. Mám ju dokonca nahratú na kazete! Priaznivci anime by si tento film určite mali pozrieť pretože je úžasný.

0

January 30, 2016, 11:20 pm

Marsyas napsal:

A zrovna jsem taky zvažoval napsat o tomhle filmu, je nádherně zpracován ukazuje mystiku a nespoutanou sílu přírody, za mě doporučuji kouknout.