Retro okénko: Fable The lost chapters

Vložil: Marsyas dne leden 18, 2016

3

0

1293


Kategorie: Hry

Zdravím čtenáře dnes bychom spolu nahlédli několik let nazpátek kdy v roce 2004 firma Lionhead Studios vydala hru ktérá vás vtáhne do světa Albion a pořád má co nabídnout.

Fable: The lost chapters

Jedná se o RPG vydané v roce 2004.

Hra na samém začátku vás přivede do role malého chlapce který žije se svou rodinou v Dubovém Údolí, jeho otec vás již od počátku nabáda k plnění dobrých skutků, už v tomto bodě vás hra vtáhne do příběhu a úplně pohltí.

Po úvodu a splnění několika ukolů vaší rodinu potká tragédie a váš bezejmenný chlapec se díky záchraně dostane do Cechu hrdinů kde se z něj během několika let stane Hrdina. Po dlouhém výcviku je pak už pouze na vás jakou cestou se vydáte, zdali budete na straně zla nebo dobra. Sama hra vám davá teměř pořád možnost vybírat si jak se rozhodnete. Budete sami čelit různým nástrahám a úkolum ve světě Albion a postupně se dozvídat že nejste jen obyčejný kluk z malé vesničky ale Hrdina který má v osudu změnit dění v celém Albionu.

Dlouhé vlasy či pleš, alkoholik nebo abstinent

Hra vám nabízi spoustu možností zpestření. Můžete si napřiklad zajít k holiči který vám upraví vaše vlasy či fousy jak jen chcete a jak se vám na vašem Hrdinovi bude líbít je jen na každém jak si vybere. Nebo rádi tetování ? Není problém. V celém Albionu se potuluje spostu tatérů kteří vám tělo promění v panoptikum nebo v umělecké dílo.

Váš hrdina se také mění v zavisloti na tom jestli pácháte dobré nebo zlé skutky. Můžete být buď rohatý zlosyn který budí strach u všech obyvatel Albionu nebo dobrosrdečný hrdina kterého každý opěvuje. Stále je to jen na vás.

Je zde i možnost se po dlouhých a úmorných dobrodružstvích posilnit lahodným pivem nebo si vydělat nějaký ten peníz hazardními hrami v taverně která se nachází v každém městě. Samozřejmně se jít také pobavit s lehkými ženstinami do místního podniku.

I romantická duše si zde přijde na své je zde možnost také vstoupit do manželského svazku s nějakou s okouzlujicích dam v některých z měst a pobývat s ní v krasném domečku který si samozřejmně koupíte za vaše těžce vybojované peníze.

Spoustu hodin zabavy

Fable je opravdu hra která hrači má co nabídnout není jakkoliv náročná ani těžká jde hlavně o to prožít příběh, vtáhné vás do krásně zpracovaného pohádkového světa a dává možnost se rozhodovat jak jen budete chtít. Všem milovníků fantasy vřele doporučuji. Budete naprosto pohlceni.

Hra se také dočkala remasteru v roce 2013 s titulním názvem Fable Anniversary kde je vylepšená grafika ale příběh zůstal zachován. Zdali se rozhodnete vyzkoušet remastrovanou nebo starou hru je jen na vás.

Děkuji za přečtení a doufám že se tento zajímavý titul někdo rozhodne vyzkoušet. 

Komentujte, diskutujte budu jedině rád.

Marsyas

 

... ... ...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů