Rise of the Tomb Raider

Vložil: Therraner dne únor 1, 2016

4

0

2838


Kategorie: Hry

Minulý čtvrtek byla oficiálně vydána hra Rise of the Tomb Raider, pokračování restartu série s Larou Croft jako hlavní hrdinkou. V minulém díle jsme zažili Laru jako neposkvrněnou osobu, která je nucena po uvíznutí na tajuplném ostrově bojovat o přežití - a donucena vůbec poprvé vzít lidský život. V současném díle se snaží organizace, proti které bojovala Lara na onom kousku země uprostřed oceánu, popřít veškeré události a přesvědčit všechny, že Lara Crost se dočista pomátla. Proto se pouštíte do pátrání po zdánllivém mýtu, který Lařinu rodinu stál mnohé - pokoušíte se nalézt cestu k nesmrtelnosti.

Tvůrci se snaží napodobit přístup série Uncharted a daří se jim to skvěle. Hra je zábavná, svěží a konečně nepotkáváme ve starobylých chrámech nelogičnosti - kupříkladu v podobě rotujících válců  s hroty, které se za šest tisíc let ani jednou nezastavily... Naopak nás čeká hledání způsobů, jak spustit starobylé mechanismy, které dávno zničil zub času. Budete při tom využívat logiku a především doporučuji alespoň základní znalosti fyziky. V tajuplných chrámech, mrazivých pláních Sibiře a temných hrobkách budete bojovat nejen s nástrahami, ale také s protivníky zločinné organizace Trinity. 

Hra vychází na všechny dostupné platformy - PS4, Xbox 1 a PC. Ke koupi jsou různé verze - od obyčejné zhruba za tisíc korun, přes digital deluxe až po nádhernou sběratelskou edici za 3 a půl tisíce českých korun. Tato edice v sobě obsahuje náhrdelník Lary, steelbook, cestovní deník, hru samotnou a nádherně vyvedenou sošku Lary Croft v měřítku 1:6.

Tak na co ještě čekáte? Vyražte do temných hrobek a prožijte tohle archeologické dobrodružství ve stylu Indiana Jonese na vlastní kůži!

... ...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů