Sběratel

Vložil: Danielmoonwalker dne březen 10, 2016

2

1

1194


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Ach, kéžbych tu prokletou knihu nikdy nekoupil. Nebo alespoň, abych ji zničil. Nevím, co se doopravdy stalo, protože má mysl je pravděpodobně šílená. Sám nevěřím, že jsem viděl ty hrůzy, jež mne dovedly téměř na pokraj šílenství. Ale pokusím se vám alespoň říci, co si má mysl pamatuje a co podle mého názoru nese vinu.
    Sháněl jsem do své sbírky starých knih nové knihy všude možně asi 10 let. Je v nich i spousta okultních knih, staré rukopisy, deníky... všechno co jsem jen mohl koupit. Každoročně o vánocích se na náměstí konají trhy a letos, když jsem procházel stánky a sháněl se alespoň po nerostech, které mám také velice v oblibě. Skutečně jsem jeden stánek našel, ale prodávali tam i knihy. Jedna z nich mne upoutala pro své staré vázání a už jen ze zvědavosti jsem se na ni podíval. Byla to kniha, jež prý má vlastní mysl a ráda si podmaňuje tu lidskou. Alespoň to tvrdila prodavačka, která také byla úctyhodného věku. Já hlupák její varování neuposlechl a od stánku jsem odešel nejen s překrásnými krystaly křišťálů, ametistů a několika vltavíny, ale i s tou knihou.

   Doma jsem ji otevřel a četl. Byla to kniha plná zaříkadel a jejími popisy. Z čisté zvědavosti jsem jedno vyzkoušel, mělo vyvolat démonického strážce. Nic zvláštního se nestalo, ale druhý den, když jsem večer šel z práce domů mě přepadli čtyři maskovaní muži. Podle jejich výrazů jsem usoudil, že to byli cikáni. Když mne zatáhli do temné uličky mezi dvěmi budovami, něco na ně zaútočilo, jakási neviditelná síla. Všichni skončili v bezvědomí a já ze strachu a paniky z místa okamžitě odešel rovnou domů. Z té knihy jsem vyzkoušel mnoho zaklínadel a všechny brzy projevili účinek.
Dny plynuly a já pociťoval změny nálad. Mé sny byly šílené, viděl jsem obludné tvary živých bytostí. Něco málo z těch okultních knih si pamatuji a popispy z nich odpovídají těm věcem z mích snů. Viděl jsem shoggothy kdesi v podzemí. Občas mne Byakhee vytáhly z fyzického těla a nesly mne až na kraj našeho kosmu. Slyšel jsem tam neurčité zvuky, jež si má mysl spojovala s představou zpěvu šílených flétnistů. Občas jsem i cítil pachy, které byly nesnesitelné. I hnijící mrtvola v létě za horkého dne voní oproti tomu puchu, který jsem cítil. V práci jsem se namísto otevřené a přátelské komunikace s kolegy uzavíral do sebe a mé odpovědi k nim byly... agresivní... lépe to snad ani popsat nejde.

   Po příjezdu mé ženy z nemocnice se můj stav velice zlepšil a choval jsem se normálně. Téměř týden jsem si myslel, že se má mysl konečně uklidnila a jsem to zase já. Jak šeredně jsem se zmílil. Šestý den po příjezdu mé ženy jsem večer šel normálně spát, ale znovu se mi zdálo o těch šílenostech, ale byly mnohonásobně obludnější a tentokrát zcela nepopsatelné. Druhý den jsem se vzbudil vedle mé mrtvé ženy, která měla hlavu rozmlácenou mou rukou. Tu knihu jsem nenašel, i když jsem ji usilovně hledal, protože vím, že v ní bylo i jak oživit mrtvé a opravit jejich tělo. Skutečně nevím proč se to stalo, ale já ji nezabil, alespoň ne vědomě.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (1)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

March 11, 2016, 9:31 am

Zelvicek napsal:

palec nahoru