Sbohem, Severusi...

Vložil: Therraner dne leden 14, 2016

6

2

2581


Kategorie: Novinky

Přiznám se, že dnes sám nevím co psát -snad poprvé v mém životě. V hlavě mi stále zní melodie The Prince's Tale a přistihl jsem se, jak takřka bez dechu hledím na kopii hůlky v mé vitríně. Sedm knih zapadaných prachem a seřazených vedle dlouhého ebenově černého kousku dřeva nyní vyhlíží neutěšeně. Už navždy jim bude někdo chybět. A stejně tak vypadá dnes i svět... zdánlivě plný, ale i tak prázdný. Pociťuji lítost a smutek, neboť tento svět opustil muž, na jehož gestech a úchvatném hlasu jsem vyrostl. Kinematografie dnes vskutku přišla o legendu a další se nerodí.

Těžké to říci... ale Alan Sidney Patrick Rickman dnes opustil svou rodinu a fanoušky navždy. Zemřel ve věku 69 let, v rodinném kruhu po těžkém boji s rakovinou. Snad každému milovníkovi Harryho Pottera se na malý okamžik zastavilo srdce - a pak se znovu rozbušilo, plno bolesti a smutku. Hrál ve více než třech desítkách filmů a některé i sám režíroval. Jeho filmové role byly velice podobné rolím Christophera Leeho - záporáci s obrovským charisma, jejichž podmanivý hlas a pohled dokázaly okouzlit tisíce diváků po celém světě. Šerif z Nottinghamu, Hans Grubber a Severus Snape - to jsou jména jeho nejlepších rolí. Dokázal však hrát i kladné hrdiny - jmenovitě kupříklad plukovníka Brandona v adaptaci známé knihy Jane Austen Rozum a cit.

Prosím dnes všechny - pokud jste fanoušky Harryho Pottera, zapalte svíčku a pozvedněte svou hůlku k nebi. Odešel velký čaroděj světového filmu. Muž, jehož jméno pro nás bude vždy spojené s černovlasým profesorem lektvarů, princem dvojí krve Severusem. Mužem, kterého jsme nenáviděli... jen proto, abychom během pouhých pěti minut změnili náš názor a oplakali jeho smrt na velkém plátně... A nyní pláčeme znovu. Smrt opět udeřila mezi velikány a nám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a nezapomenout.

Až se mě jednou, až budu stár, zeptají vnoučata, zda ten skoro neznámý muž na fotografii s podpisem byl Severusem Snapem z knih, které jim předčítám - pak odpovím jen jedinou větou. "Byl a bude jím... navždy..."

... ...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

January 14, 2016, 6:45 pm

Carol napsal:

Nádherně napsané, on bude světu velice velice chybět, ale věřím že se nyní cití lépe a že jeho odkaz mezi námi zůstane

0

January 14, 2016, 6:43 pm

Vito napsal:

Sakra, to je hrozný ! Odpočívejte v pokoji pane Rickmane :(