Setkání

Vložil: mcifantasy dne březen 4, 2016

4

2

1764


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Než Kali vstoupila do lesa obklopujícím království Thalia, ještě jednou se ohlédla zpět. Stále viděla věže hradu. Nebyla tak daleko od domova, chodívala k lesu s otcem, ale dál nebyla. Poprvé vstoupí do lesa. Půjde sama, jen s malou dýkou za opaskem svých šatů. Nelitovala odchodu. Jakmile vstoupila do lesa, vše se změnilo. Teď byla nejdále od domova jako ještě nikdy předtím. Les byl zahalen temnotou. Nebylo nic slyšet ani nic vidět. Kali postupovala hlouběji a hlouběji do lesa. Už neviděla věže hradu, neslyšela smích dětí hrajících si na nádvoří, neviděla Nanin dům. Nevěděla kudy přesně má jít. Jediné co věděla bylo to, že ten les musí přejít co nejdříve. Nebyla vidět žádná stezka a tak šla tam, kam ji nohy nesly. Trvalo dlouhou dobu, než Kali les přešla, ale zvládla to, měla první zkoušku výpravy za sebou.

Vyšla z lesa, podívala se před sebe a všude kolem byla vidět jen louka, neviděla žádná obydlí, žádné bytosti. Stále byla sama. Posadila se do trávy a napila se. Trochu se jí zastesklo po Naně, teplé posteli, přítelkyni Dirtě, které o svém odchodu ani nepověděla. Ale nemůže se vrátit, už ne. Je příliš pozdě. Musí jít dál a najít svou babičku.

Podívala se na mapu a pokračovala dál v cestě. Šla přes louky a potoky, než došla k dalšímu lesíku. Tenhle ale nebyl takový jako ten, který vedl od království. Bylo v něm světlo, bylo slyšet ptáky a Kali usoudila, že by to bylo dobré místo na přespání. Rozložila si deku, kterou jí dala Nana a ulehla na ní. Byla tak unavená, že netrvalo dlouho a Kali usnula. Probudili ji hlasy a cupitání nohou okolo stromu, u kterého ležela. Trhla sebou, rychle vstala a přitiskla se ke stromu.

„Je- je tam někdo?“

Slyšela šepot, ale nerozuměla co říká. Ohlížela se kolem sebe, jenže nikde nikoho neviděla.

„Halo?“  hlas se jí třásl, měla trochu strach. „Kdo je tam?“

„Kdo jsi?“ řekl jakýsi hluboký hlas někde kolem ní. Slyšela ho všude, ale stále nikoho neviděla.

„Jmenuju se Kali.“ Popošla kousek od stromu. „A kdo jsi ty?“

Za stromem vykoukla jakási velká hlava. Nikdy nic podobného neviděla, jen o tom slyšela od otce. Byl to trpaslík. „Já se jmenuju Derin.“

„Jsi trpaslík, že? Já jsem člověk, jdu ze země Thalia za Černým lesem.“ Popošla ještě o kousek a naklonila hlavu v domnění, že uvidí více z toho trpaslíka schovaného za stromem.

„Jsi ozbrojena?“ zeptal se.

„Ne, nechci ti ublížit. Chci se jen dostat k babičce.“

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

March 5, 2016, 9:30 am

mcifantasy napsal:

Není to žádné knihy, píšu si to sama, takže to beru jako kompliment :-D Děkuju moc :-) Je to pokračování na předešlé části

0

March 4, 2016, 11:51 pm

Mona napsal:

Ahoj, Moc pěkně napsané, myslím, že je to nějaký úryvek, nemýlím se? Zní To jako úryvek z knihy, moc povedené.