Současná fantasy literatura: TOP 5 autorů

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

1467


Kategorie: Zajímavosti

Každý z nás má svého “vyvoleného” spisovatele, který nás dokáže oslnit a vždy si jeho tvorbu rádi přečteme. Umělci J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis, kteří už bohužel nejsou mezi námi vynecháme, o nich si popovídáme jindy. Nyní se podíváme na téma: Kdo je nejoblíbenějším žijícím autorem fantasy světa?

 

Steven Erikson

Steven žije v Torontu, vystudoval antropologii a archeologii. Strávil čas na vykopávkách v Jižní a Střední Americe, kde potkal svou ženu. Jeho nejlepší knihou (sérií) je Malazská kniha padlých, která získala ve světě obrovskou popularitu. Dílo má 10 dílů, jeho startovací sepsaná tvorba byla "Měsíční zahrady", což je první část Malazské knihy padlých.

 

Stephen King

Tohle jméno neslyšel jen málokdo, King je scénárista, spisovatel hororů, romanopisec, učitel a režisér. Sepsal toho opravdu hodně, co se týče fantasy, tak série Temná věž nebo Zelená míle jsou špičky, dále díla jako To ,Carrie nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Knihy Zelená míle a Shawshank jsou zfilmovány a patří mezi nejlepší filmy světa.

 

K.  Rowling

Britská úžasná a krásná spisovatelka, autorka jedné z nejlepší fantasy série všech dob - Harry Potter. Vystudovala bakaláře v oboru umění, kromě Pottera napsala úspěšné knihy jako Prázdné místo. Zajímavým příběhem je i její osobní život, žila na sociálních dávkách a během pěti let se stala multimilionářkou.

 

Andrzej Sapkowski

Obrovské jméno světa fantasy, polský spisovatel, který je oblíbený především v Evropě. Napsal ságu o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Tvorbu má rozdělenou na povídky a ságu, povídek je 5 a sága má 7 dílů. Zaklínač se stal i počítačovou hrou, která patří mezi nejoblíbenější RPG.

 

George R. R. Martin

Člověk, který tady nesmí chybět, veliká ikona fantasy a v současnosti nejznámější spisovatel, díky románu Píseň ledu a ohně. Vystudoval žurnalistiku, ale od 70. let se živí psaním. Je držitelem spisovatelských cen Hugo a Nebula, ceny Brama Stokeera či World Fantasy Award. Další úspěšné tvorby jsou Povídky, Písečníci, Divoké karty nebo Píseň pro Lyu.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů