STAR WARS 7 Síla se probouzí

Vložil: OlčaKarlos dne červenec 29, 2016

2

0

1221


Kategorie: Filmy a seriály

Nechť vás síla znovu provází

Luke Skywalker, Han Sol, princezna Leia, Žvejkal, C-3PO, R2-D2: hrdinové dobře znamí posledním minimálně  třem generacím  znovu ožívají.

Přestože byl Darth Vader dávno poražen a rytíři  jedi se stali  legendami v pohádkách  na dobrou noc napříč galaxií, boj o mír na hvězdném nebi stále pokračuje. Rey byla rodiči už jako malá zanechána na odlehlé planetě  Jakku, kde se živý jako sběračka odpadu a věří, že pro ni rodiče jednou vrátí. Její každodenní rutinu naruší setkání se zběhlím stormtrooperem Finnem a droidem BB-8, který v sobě ukrývá část mapy k dávno ztracenému Luku Skywalkerovi.

Jeho návrat by mohl konečně rozhodnout válku mezi Odbojem v čele s princeznou Leiou a Prvním řádem, který shromažďuje zbytky temné síly. Obě strany  se tak snaží zoufale najít BB-8. Prvnímu řádu se to málem podaří, ale Rey s Finnem ho společně uchrání, aby ho předali odboji. Díky tomu se postupně setkávají se všemi starými známými, kteří, ač jsou  už v letech, neplní pouze funkci nostalgické připomínky předchozí ságy, ale jsou aktivními články nového příběhu.

Svých původníchrolí se ujali například: Harrison  Ford alias Han Solo, Carrie Fisher jako princezna Leia, nebo Mark Hamill coby samotný Luke Skywalker.

Bylo otázkou času než si scénáristi zahrajou s psychikou některého pěšáka z temné strany a dovedou ho k prozření. Přesně takovou funkci plní stormtrooper Finn který se rozhodne konvertovat k Odboji a bojovat za dobro. Díky tomu je první díl nové ságy kromě jiného mnohem realistější i emotivnější nežjeho předchůdci.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů