Thalie

Vložil: mcifantasy dne únor 29, 2016

1

0

1803


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

Před dávnými časy v zemi zvané Thalie, žila malá holčička se svým otcem. Byla to země zasažena chudobou. Bohatý král Theodorus nebral ohledy na svůj lid, na útrapy hladovějících dětí a jejich matky, ani na bolest mužů bojujících ve válce. Jinak tomu nebylo ani s Kali, malou holčičkou, jejíž otec také musel jednoho dne do války za svého krále. Otec Kali proto prosil svou dlouholetou přítelkyni Nanu, aby se o malou Kali postarala do jeho návratu.

Dny ubíhali, roky ubíhali a Kalin otec se z bitvy nevracel. Přestala v to doufat, vydala se proto na hrad, promluvit s králem Theodorusem. Prošla hlavní branou a šla přes uličky plné lidí. Všimla si, že všichni někam běží, nevěděla kam a tak se vydala za ostatními. Prošla úzkou uličkou a vyšla na nádvoří. Uviděla dav stojící před dřevěným podiem, na kterém stál nějaký starý muž, hlásící cosi proti králi. Chvíli poslouchala a pak se rychle vydala za králem, aby tam byla dříve než ten dav. Bylo jisté, že král má problém a lidé se bouří.

"Co po chceš po našem králi?" zeptal se pobočník krále Kali. Byl menší postavy s tmavými kudrnatými vlasy. Jeho obrovské břicho ho dělalo ještě menším a jeho velký nos vyčníval z toho kulatého obličeje a říkal si o pozornost. Nevypadal nebezpečně, ale rozhodně nevypadal hladově jako spousta žen, dětí a mužů tam venku.

"Přišla jsem za králem." odpověděla Kali a zamířila svůj zrak na krále Theodoruse rozvaleného na trůně se znuděným výrazem.

Oddechl si a spustil. "Neprosíme se o žádné další žebráky a žoldáky v našem království."

"Vaše veličenstvo je v ohrožení."

"V ohrožení?!" vyděsil se pobočník Edgar Lars. "Chceš snad našeho krále nějak ohrozit?!"

"Já nikoho neohrožuji a ohrožovat nechci, ale dav lidí, jenž se žene tímto směrem by mohl."

Král se napřímil a podíval se na svou stráž. Pošeptal cosi svému pobočníku, ten rychlým krokem odešel pryč. Vstal z trůnu a s ruky za zády šel směrem ke Kali.

 

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů