Pro záčátek, bych chtěl řící, že se jedná o moji první povídku, tak pokud máte nějaké rady jak mé psaní zlepšit, tak je prosím vás napište do komentů.

 

 

Systém: Sirius, datum: 28. 7. 5458

Časoprostorový tunel se otevřel, na délku asi dvě stě metrová dopravní loď se velikou rychlostí vyřítila do prostoru. Poté pomocí několika manévrovacích trysek zpomalila, pootočila se a nabrala nový směr. Letěla přímo k hvězdě jménem Sirius, teda spíš k dvojhvězdě.

Dexon podle mírnému otřesu lodi a zvukovému signálu lodního rozhlasu poznal, že opustili zakřivení časoprostoru a již se pohybují podsvětelnou rychlostí. Nacházel se v menší společenské místnosti, byl tu však sám. Odstrčil se od jedné ze stěn a ladně přelétl z jedné strany na druhou. Mnoha lidem, připadala nulová gravitace otravná, jako by to bylo něco pod jejich úroveň. Umělou gravitaci si totiž mohly dovolit jen velké vesmírné lodě. Ale Daxon si ji vždy plně vychutnával. Přistál před širokoúhlou obrazovkou, na které se promítal obraz z vnějších kamer lodi. Přichytl se madla a přepl na záběry z kamer na přídi lodi. Hvězda Sirius A se z této vzdálenosti zdál malá, člověk by ji snadno překryl palcem. Jeho pohled však zamířil na objekt obíhající kolem modrého obra. Na první pohled by si kdekdo mohl říct, že se jedná o planetu.

„Líbí se vám?” ozval se elektronicky znějící hlas.

„Samozřejmě, Kleo,” odpověděl umělé polointeligenci.

„Sféra Siria B, mám tu o něm zajímavé vyprávění, nechcete si to poslechnout?” pochlubila se.

Daxon se pousmál. Setkal se již s řádkou palubních inteligencí. Ale tahle Kleopatra, umělá inteligence lodi Ré, patřila mezi nejpříjemnější s jakými si kdy promluvil.

„Jen povídej.”

„Takže, sféra Sirius B byla první a dodnes jediná sféra postavená lidmi. Konstrukce se začala budovat roku 4250 a dokončena byla o takřka tisíc let později. Patří klanu Druhých, nyní vládnoucímu klanu. Jak už jsem řekla, Sirius není planetou, ale sférou. Rozdíl je takový, že planeta využívá jen nepatrný podíl energie hvězd, sféry z ní dokáží získat takřka 100 procent. To proto, že hvězda se nachází uvnitř sféry. Domy, továrny a tak dále se tak nachází na vnitřní straně sféry. Díky rotaci sféry, je zde i umělá gravitace způsobená odstředivou silou. Má asi 1 milion kilometrů v průměru. Samotná hvězda v jejím nitru, bílý trpaslík Sírius B je však velký kolem 48 000 kilometrů v průměru. Jedna rotace sféry kolem své osy trvá asi jeden měsíc. Sféra má celkově asi padesát osm miliard obyvatel...”

„Zadrž ,” přerušil ji, „Promiň, tvé vypravování je sice zajímavé, ale já se musím chystat na přistání.”

„Ach jo, Daxone, bude se mi po tobě stýskat, s nikým jsem si už dlouho tak dobře nepopovídala. Budu na tebe vzpomínat v dobrém”

„Měj se” rozloučil se Daxon a letmo se podíval na Sirius B, který byl nyní o poznání větší, teď by jej nezakryl ani dlaní.

 

  • •  •

„Co navrhujete pánové?”, vyzval ministr obrany všechny přítomné,„Přemýšlejte prosím rychle, čas je teď náš nepřítel.”

Místnosti se zmocnilo ticho, zasedali zde generálové, ministři a samotný prezident Druhého klanu.

„Jak víme, že informace nejsou falšované?” zeptal se ministr zahraničních věcí.

„Nevíme,” začal prezident Stugart,„ avšak na Šestý klan máme podezření delší dobu. Začalo to před půl rokem, kdy podali falešné oznámení o útoku Gramlanů, aby dostali od nás zdroje na stavbu nových lodí...”

„ A neoznámili zabavení válečné lodi pirátům. Chtěli si ji nechat pro své vlastní pikle! Já bych okamžitě tam poslal ozbrojenou flotilu ať to vyřeší!” na zdůraznění slov přidal generál hlasité bouchnutí do stolu.

„Uklidněte se, Sergeji, máme jen několik skenů, žádné pádné důkazy.” namítl další ministr.

„Sklapni, jestli chceš počkat na důkazy, tak si počkej až na nás tu jejich tajnou flotilu pošlou, budou pro tebe trosky našich lodí dostatečným důkazem? Podle toho skenu, mají dost lodí aby si troufli na hlavní planety slabších, nebo na vedlejší planety silnějších klanů!” okřikl generál Sergej ministra.

„ Souhlasím s vámi generále,” začal prezident Stugart, „čísla mluví jasně, deset válečných, padesát bitevních lodí, tři sta křižníků a osmdesát úlů je příliš. Navrhuji pohotovost úrovně jedna na všech lidských bojových i civilních složkách. Také navrhuji připravit flotilu, k cestě do systému Aldebaran. Pokud se nám Šestí nepodvolí a nevysvětlí o co jim jde, půjdou její nejvyšší zástupci před imperiální soud. Hlasování zahajuji teď.”

Každý z účastněných zapnul své multifunkční komunikátory na zápěstí. Hlasování probíhalo anonymně. Po minutě se prezidentovi na jeho zápěstním počítači objevil výsledek.

 Devadesát pět procent bylo pro vyslání flotily.

Stugart z toho dosatl špatný pocit až po ukončení nouzové porady. Jeho žaludek a srdce mu napovídali, že se dost možná jedná o víc než jenom šarvátku o pár lodí. Měl pocit že se blíží něco závažnějšího...

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (3)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

April 22, 2016, 5:22 pm

PanthalaimoN napsal:

Vôbec nemusíš začať s niečím jednoduchším. Sci-fi v knižnej podobe moc nemusím ale toto ma úplne dostalo. :)

0

April 13, 2016, 3:35 pm

FaMas napsal:

Silviusi díky za radu. Pokusím se na tom zapracovat. I když jsem si možná ukousl moc velké sousto a měl bych začít na něčem jednodušším, než je sci-fi povídka.

1

April 12, 2016, 7:44 pm

Silvius napsal:

Jenom tohle se mi zdá takové... Jak bych to řekl neknižní.... prostě to zní divně jinak docela dobrý- na délku asi dvě stě metrová, - Já bych okamžitě tam poslal ozbrojenou flotilu ať to vyřeší..... a to je asi vše