Válka Prastarých

Vložil: Therraner dne leden 23, 2016

3

2

1944


Kategorie: Knihy a časopisy

Jste fanoušci WarCraftu? Kape vám z koutku úst slina při pomyšlení na blížící se LEGION? Těšíte se, až nakopete zadek lordu Xaviovi? Na procházku po Suramaru, elfském městě, z něhož pochází Tyrande? Na Black Rook Hold? Že vůbec nevíte, o čem mluvím? Pak je možná nejvyšší čas dodělat si svůj WoW doktorát z archeologie a historie! Achievement za to sice mít nebudete, ale dobrý pocit určitě.
 
Jak jistě víte, World of WarCraft má velice dlouhý a provázaný příběh. Národy Azerothu bojují už od pradávna proti temnému titánu Sargerasovi. V knižní trilogii Válka Prastarých od Richarda A. Knaaka se vrátíme o deset tisíc let zpátky, do doby, kdy Azeroth ještě není roztříštěn na čtyři kontinenty a kdy noční elfové vládnou celému známému světu. V této době začíná nejvyšší kruh mágů (Urození - anglicky Highborne) kolem královny Azshary experimentovat s mocí takzvané Studny věčnosti. Jejich neopatrné zacházení s magií však přiláká démona Sargerase... jež přesvědčí Urozené a posléze i královnu, že je bůh a měli by jej přivést do jeho světa i s armádou. Moc dobře ví, že Azshara touží po dokonalosti - a sta tisíce elfů ze svého národa za dokonalé nepovažuje. Ihned po otevření portálu, jež čerpá svou moc ze studny, dochází k masakru obyvatel v hlavní městě, a zlo Legie táhne dál... Na odpor se však postaví hrstka statečných - Malfurion Stormrage, jeho bratr Illidan, kněžka Tyrande Whisperwind a mnozí další. A aby toho nebylo málo, kdesi mimo hlavní scénu kataklyzmatické války splétají své plány nestvůrní Staří bohové - kteří chtějí využít invaze Legie ke svému osvobození. Do tohoto zajímavého guláše přisypejme trochu cestování časem, dračí Aspekty, přerod Nelthariona v šíleného Deathwinga... a máme takřka dokonalý příběh, který nás provede událostí zvanou anglicky The Sundering - tedy Rozdělení.
 
Pokud jste však jedni z oněch nečtenářů, kteří se potí po celém těle už při slově "trilogie" a představě stovek stránek, mám pro vás dobrou zprávu. Fanoušek WarCraftu pod jménem Bloodlord001 natočil epické zpracování první části této úchvatné fantasy trilogie - a to přímo v enginu hry. Jedná se takřka o dvě hodiny grafických WoW orgií, kdy budete hltat každou scénu. Velkým kladem je úžasný soundtrack, který je přebraný z mnoha výborných filmů. Naleznete v něm tak kupříkladu Arrival To Earth z Transformers či hlavní téma z filmu Krvavý příliv od Hanse Zimmera - kvalita je tedy zaručena. 

Knihy i film jsou povinností pro každého fandu univerza Warcraftu. Měli by je však vyzkoušet i ti, kteří jsou doposud krásami Azerothu nepolíbení. 

Četli jste knihy o WarCraftu? Pokud ano, jaké jsou vaše nejoblíbenější?

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


1

January 24, 2016, 8:51 am

Therraner napsal:

Cebarr - Válka Prastarých nebo Arthas, zrod krále Lichů se mi zdají jako nejlepší příběhy pro zfilmování :) Arthasův pád by určitě oslovil hodně lidí, kteří se dosud WarCraftu vyhýbali :)

0

January 23, 2016, 10:54 pm

Cebarr napsal:

Moje zbožné přání když jsem zjitil že se Blizzard rozhodl udělat film bylo aby se rozhodli zfilmovat Valku prastarých :D Takže odpověď na otázku která Warcraft knížka je podle mě nejlepší je jasná :D Jinak filmeček vypadá fajn jen škoda že jsem tak na ští