Výprava

Vložil: mcifantasy dne březen 1, 2016

2

2

1580


Kategorie: Vlastní příběhy od fanoušků

„Tak tys mě přišla varovat.“ Obcházel ji pomalým krokem a prohlížel si ji od hlavy až k patě. „Proč?“

„Nepřišla jsem jen kvůli tomu.“ Nadechla se a dívala se před sebe.

Král se zastavil a čekal, co dalšího by po něm ta chudá holka mohla chtít. Byla mu ukradená, stejně jako všichni ostatní lidé v království. „Ne?“

„Můj otec šel před několika lety do bitvy za Vaše Veličenstvo. Už se nevrátil.“

„To už tak bývá. Lidé v bitvách umírají za svého krále.“

„Nikdo se ale nevrátil. Nikdo z lidí tam venku, celá královská garda je ale živá a zdravá.“ Podívala se na něj mezitím co usedal zpět na trůn.

Král nevěděl co říct. Podíval se na svou stráž a zase zpět na Kali. Pak se začala hlasitě smát.

Kali se na něj dívala s nechápoucím výrazem a nevěděla, co si o tom má myslet. Vysmívá se jí. Myslí si, že je hloupá. Tak tam stála a sledovala krále Theodoruse sedícího na trůnu, jak se jí vysmívá. Když v tom do síně vběhl pobočník Edgar.

„Vaše Veličenstvo.“ Nadechl se. „Lidé se vzbouřili. Spousta z nich je mrtvá, ale ta druhá spousta se vzbouří znovu.“

„Myslím, že s tebou jsem už pro dnešek skončil.“ Podíval se na Kali. „Stráže? Vyhoďte tu žebračku ven za ostatními!“

Stráže vlekli Kali až za hlavní bránu a tam ji vyhodili s poznámkou, aby se už nikdy nevracela. Ležela tam spousta mrtvých těl. Byla tam těla lidí, které znala. Vybavila si jejich tváře a jejich jména. Nesnášela krále Theodoruse. Nesnášela ho ještě víc než kdykoliv před tím. Vstala ze země a běžela za Nanou. Řekla jí o všem co se stalo a co viděla. Nemohla tam už dál být, musela odejít pryč.

Daleko od Thalie byla země Nordu. Byla to země trpaslíků a na okraji té země byl hustý les, kde žila Kalina babička. Věděla kudy jít, otec jí vždy o té zemi vyprávěl a o cestě kterou podnikl, když se za babičkou sám vydal. Přenechal jí mapu, podle které se mohla vydat. Ještě toho večera si Kali sbalila věci na cestu a ještě toho večera vyrazila. Nana jí dala nějaké jídlo na cestu a popřála jí hodně štěstí. Bude ho potřebovat, půjde přes země, kde žije spousta tvorů a bytostí.

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (2)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

March 2, 2016, 9:42 pm

mcifantasy napsal:

Děkuju moc, ze svých chyb se budu snažit poučit a pokračování rozhodně bude :-)

0

March 2, 2016, 4:53 pm

Carol napsal:

Moc dobré, možná až na větu toho Edgara když říkal : Spousta z nich je mrtvá, ale ta druhá spousta se vzbouří znovu.(asi bych tam nepředpovídala tak jasně tu budoucnost) Ale doufám že bude pokračování jsme zvědavá jak se to vyvrbí! Jen tak dál ta postava i příběh mě hezky navnadili na další počtení