Zajímavosti z filmového Warcraftu

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

1161


Kategorie: Zajímavosti

Film je inspirován především ze série počítačové hry World of Warcraft. Samotný Warcraft se stal předlohou pro knižní tituly.

 

Původně se Blizzard bál o to, že v případě neúspěchu filmu by mohla samotná hra ztratit popularitu. Konec konců film bude a bude sloužit především jako reklamní tah, který má přitáhnout nové hráče.

 

Velké jméno filmu je Warcraftový šéf vizuálních efektů Bill Westenhofer, který byl oceněný Akademií za filmy Zlatý Kompas a Pí a jeho život.

 

Na festivalu Comic-Con 2013 se objevil první teaser k filmu, jednalo se o nečekanou ukázku, a tak ji nikdo nestihl natočit. Jednalo se o boj mezi člověkem a orkem.

 

Režisér uvedl, že by rád překonal filmovou sérii Pán Prstenů. Nebo se ji aspoň vyrovnat.

 

Klapka naposledy zazněla 23. května 2014, Duncan Jones to uvedl na svůj Twitter, natáčení probíhalo ve Vancouveru.

 

Blizzcon 2014:

 

Fanoušci se na Blizzconu shodli, že by rádi viděli podobné kostýmové tvorby jako ve filmu Avatar nebo v seriálu Hra o trůny.

 

Na festivalu byl uveden další teaser k filmu, tentokrát to bylo promítání ve speciální místnosti, kde návštěvníci byli prohledávání kvůli bezpečnosti, aby nikdo snímek nenatáčel.


Fanoušci měli možnost si zakřičet výrazy "For the Horde!" (za Hordu!), "For The Alliance!" (za Alianci!) a "For Azeroth!" (za Azeroth!). Tyto pokřiky budou použity v samotném filmu, nejspíš při boji.

Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (0)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů