Zámek v oblacích - fakta

Vložil: Carol dne leden 25, 2016

4

8

3537


Kategorie: Filmy a seriály

Ahojky, myslím, že film Zámek v oblacích nemusím nikomu představovat, tak jsem si řekla, že Vám o tomto filmu řeknu alespoň pár zajímavých faktů! Osobně na tomto filmu miluju snad vše, Hayao Miyazaki je prostě pán. To jak ve filmu ty postavy pracují a odvíjí se od toho děj je úžasné!

Začneme:

1. Příběh je volně založen na románu Diany Wynne Jones - Howl´s moving castle, zajimavé je, že kniha má s filmem společný víceméně pouze začátek.

2. Hayao Miyazaki v létě před premiérou filmu letěl do velké Británie za autorkou Diany Wynne Jones, aby jí film předvedl, sama autorka po shlédnutí filmu řekla: "Je to jiné než knížka, vlastně je to hodně jiné než knížka, ale to nemění nic na tom, že je to nádherný film" 

3. Český překlad názvu filmu je vlastně špatně, ve skutečnosti by se měl jmenovat Howlům kráčející zámek, už jen proto, že zámek ve filmu nelétá. Často se pak film zaměňuje s filmem Laputa: Létající zámek taktéž od Miyazakiho. Češi si nejspíš mysleli, že by se u nás film nechytl....budiž

4. Film měl původně režirovat Mamoru Hosoda, jenže se trošku nepohodl se studiem Ghibli a tak film skončil pod taktovkou Miyazakiho... Podle mě je to jen dobře Hosoda potřeboval svůj čas na tvorbu. (mezi jeho snímky najdete film O dívce, která proskočila časem a Summer wars)

5. Celkově film získal 16 cen a 17 nominací včetně nominace na Oscara za nejlepší animovaný film, bohužel jej nevyhrál díky filmu Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka...(Na tomto světě buď neexistuje spravedlnost, nebo byli ten rok všichni na drogách!)

6. Po premiéře filmu Lauren Bacal, která dabovala ve filmu čarodějnici z pustin z žertu nadhodila k Miyazakimu otázku zda je ženatý :-)

7. Město ve kterém žila Sophie bylo vymodelováno po vzoru francouzského města Colmar

8. Když se jde Sophie přimluvit za Howla k madam Sallivanové aby nemusel do války tak je Sophii 90 let a Howlovi je cca 28 což by znamenalo, že jej měla v 60 letech.. (o jejím věku se ve filmu zmíní její matka když řekne, že zní jako 90 letá babka)

9. Howl se do Sophie ve filmu zamiluje na prvního máje, než byla ještě prokletá. Chtěl se jít totiž dvořit k Lettie ale osud zasáhl a on potkal Sophii, která jej ohromila.

10. Hayao Miyazaki chtěl zfilmovat Příběhy ze Zeměmoří, na které mu nechtěli dát nejprve práva, vše si ale rozmysleli po jeho oscarovém snímku Casta do fantazie. Touto dobou byla ale Hayao Miyazaki natolik zabrán do snímku Howl´s Moving Castle, že snímek musel přenechat svému synovi Gorō Miyazakimu. 

 

Pokud Vás napadají další zajímavá fakta, nebo máte nějaké otázky, určitě napište komentář! (Minimálně mi to udělá radost)

...
Líbí se Vám tento příspěvek? Sdílejte jej mezi své přátele:

Komentáře (8)

Prosím registrujte se nebo se přihlašte pro možnost přidávání komentářů


0

February 25, 2016, 1:44 pm

Carol napsal:

Ookami pardon že odepisuji tak pozdě, jde o to že Howl se na prvního máje vydává k Císařovým, protože tam pracuje Sofiina sestra Lettie (aspoň takové má jméno ve filmu), která je nejkrásnější slečnou ve městě (a Howl jim rád láme srdce) jenže cestou potkává Sofii a zamiluje se do ní na první pohled.

0

February 1, 2016, 1:03 pm

ookami napsal:

muže mi někdo vysvětlit tuhle větu Howl se do Sophie ve filmu zamiluje na prvního máje, než byla ještě prokletá. Chtěl se jít totiž dvořit k Lettie ale osud zasáhl a on potkal Sophii, která jej ohromila.

0

January 27, 2016, 12:21 pm

Carol napsal:

Není vůbec za co :-)

0

January 27, 2016, 11:14 am

Nell22 napsal:

Jéé :) super! Moc děkuju :)

0

January 27, 2016, 9:49 am

Carol napsal:

Ano je přeložena do češtiny ale ve většině knihkupectví není k nalezení já jí objevila zde: http://www.levneknihy.cz/howluv-putujici-zamek/d-136700/

0

January 26, 2016, 9:48 pm

Nell22 napsal:

Tak jsem splnila své předsevzetí a dneska jsem ho zkoukla. :) Zajímalo by mě... byl ten román přeložen do češtiny? Celkem bych si ho přečetla. :)

0

January 26, 2016, 2:49 pm

Carol napsal:

Děkuji, jsem ráda za každého nadšence tohoto filmu :-)

0

January 25, 2016, 9:55 pm

Nell22 napsal:

Miluju tenhle film! :) A když to tak pročítám. . . už příliš dlouho jsem ho neviděla! :--D