Nejnovější Top dnes Top týdne Top měsíce Top celkem


Zajímavosti

Fantasy v hudbě

Vložil: Nell22 dne leden 6, 2016

4

0

1590


Kategorie: Zajímavosti

Říká se, že hudba je lék. Myslím, že se najde jen málo lidí, kteří by nesouhlasili. A věřím, že mnohé těší, že bardi ještě nevymřeli. Možná, že si tak tato obdivuhodná žena neříká, ale pro mě jí je. Nejsem sice tak dobrá angličtinářka,abych rozumněla každému jejímu slovu, ale stejně její písně miluji. Přenáší mě do světa fantasie a kouzel. Do světa neomezených možností a žen bojovnic. 

Až do dneška jsem nevěděla, že je Mercedes Lackey nejprodávanější spisovatelkou fantasy románů (Žehnejme googl

...
Zobrazit více

Fantasy art

Vložil: Nell22 dne leden 10, 2016

4

1

1699


Kategorie: Zajímavosti

Krásnou neděli všem! :) 

Tady je pár hezkých obrázků pro dobrou náladu od úžasných umělkyň, jako jsou Anne Stokes, Nene Thomas, Amy Brown a další :)

... ... Zobrazit více

Osada Kibō - RPG hra

Vložil: Sasuke dne březen 25, 2016

4

0

1442


Kategorie: Zajímavosti

Znáte textové rpg?
Jde o formu hry, kdy vytvoříte postavu, zapojíte se do chodu hry a spolu s jinými hráči pak tvoříte její vlastní příběh. Spousta z vás určitě rpg zná a možná hrála, kdo ne, možná ho zaujme možnost, zapojit svou vytvořenou postavu do hry s postavami dalších hráčů a prožít s ní nějaké dobrodružství.

Chci vám tu představit jednu novou českou RPG, jejíž zaměření je na lidi, u kterých se projevily nadpřirozené schopnosti a různé mutace DNA. Svět jim vyhlásil válku a tak se z nich s

... Zobrazit více

Vydejte vlastní knihu

Vložil: Nell22 dne leden 27, 2016

3

0

1623


Kategorie: Zajímavosti

Tenhle článek je speciálně pro píšící návštěvníky, kteří by chtěli zkusit štěstí se svými výtvory. 

Baví vás psát? Věřítě, že jsou vaše příběhy dobré? Myslíte, že by obstáli i před širokou veřejností? Chcete to zjistit?

Odpověděli jste na některé z mých otázek ano?

A znáte už literární agenturu Mám talent?

Ne? Chyba! Protože právě tahle agentura by vám mohla splnit Váš spisovatelský sen. 

Mně ho splnila. Během půl roku našla vydavatele a za další půl rok šla kniha do prodeje.

Není na tom n

... ... Zobrazit více

Současná fantasy literatura: TOP 5 autorů

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

1467


Kategorie: Zajímavosti

Každý z nás má svého “vyvoleného” spisovatele, který nás dokáže oslnit a vždy si jeho tvorbu rádi přečteme. Umělci J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis, kteří už bohužel nejsou mezi námi vynecháme, o nich si popovídáme jindy. Nyní se podíváme na téma: Kdo je nejoblíbenějším žijícím autorem fantasy světa?

 

Steven Erikson

Steven žije v Torontu, vystudoval antropologii a archeologii. Strávil čas na vykopávkách v Jižní a Střední Americe, kde potkal svou ženu. Jeho nejlepší knihou (sérií) je Malazsk

Zobrazit více

Harry Potter: Viteály

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

3416


Kategorie: Zajímavosti

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Viteály jsou objekty, které jsou vytvořeny černou magií, mohou vzniknout pouze tím, že někdo bude zabit. Při vraždě se vezme část duše a vloží se do živého tvora nebo předmětu. Majitel je poté nesmrtelný, smrtící kletba může vyvolat neschopnost člověka.

 

Voldemort vytvořil sedm viteálů, také mu zachránily život, když se na něj odrazila kletba od Harryho Pottera. Tím se stal "mužem bez tváře", musel pít krev jednorožců, chtěl vrátit své tělo díky Kamene mudrců, ale to

Zobrazit více

Zajímavosti z filmového Warcraftu

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

0

1160


Kategorie: Zajímavosti

Film je inspirován především ze série počítačové hry World of Warcraft. Samotný Warcraft se stal předlohou pro knižní tituly.

 

Původně se Blizzard bál o to, že v případě neúspěchu filmu by mohla samotná hra ztratit popularitu. Konec konců film bude a bude sloužit především jako reklamní tah, který má přitáhnout nové hráče.

 

Velké jméno filmu je Warcraftový šéf vizuálních efektů Bill Westenhofer, který byl oceněný Akademií za filmy Zlatý Kompas a Pí a jeho život.

 

Na festivalu Comic-Con

Zobrazit více

Černá magie: Jak proklít

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

2

1

12756


Kategorie: Zajímavosti

Nemáte někoho rádi a chtěli byste, aby se mu něco stalo, nepodařil den nebo něco zkazil? Možná taková cesta je, ale zda je pravdivá a skutečná, to se říct nedá. Otázkou je, jestli existuje nějaká temná magie. Taky byste měli myslet na přísloví "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.", které neberte na lehkou váhu. Podíváme se na dva způsoby, jak někoho proklít.

 

První způsob: Prokletí myšlenkou

Myšlenka je zajímavý způsob, můžete tím vyvolat člověku smůlu nebo ho i zabít. Uděláte to tak, že s

Zobrazit více

Fantasy tapety na plochu

Vložil: Barney dne říjen 28, 2015

2

0

4470


Kategorie: Zajímavosti

Hledáte tapetu na plochu, která má fantasy prvky a bude dokonale zdobit váš monitor? Našel jsem pár obrázků, které vyvolávají dobrý pocit, nadšení a jsou dobrým kandidátem pro důležitou ozdobu vaší plochy.

http://images8.alphacoders.com/542/542508.jpg

Wallpaper ze hry Zaklínač, respektive Geralt z Rivie, který budí strach. Trošku krve a temnoty nikdy neuškodí, dodává to větší efekt.

 

http://freedwallpaper.com/wp-content/uploads/2015/05/Fantasy-fantasy-32624354-1920-1080.jpg

Nyní něco a

Zobrazit více

Harry Potter: Obrázky

Vložil: Barney dne říjen 28, 2015

2

0

2908


Kategorie: Zajímavosti

Ukážeme si pár obrázků, které jsou součásti legendární série Harry Potter.

 

Velice fascinující obrázek, který ukazuje vývoj nejdůležitějších herců série. Největší wow efekt vyvolává herec Matthew Lewise (Neville), který se za ty roky dost změnil.

 

Nejdůležitější trio celé série – Ron Weasley, Harry Potter a Hermiona Grangerová.

 

Zajímali jste se někdy o to, jak vypadá ve skutečnosti herec postavy Voldemort? Vskutku je to normální člověk a dokonce vypadá jako sympaťák.

 

Ještě pá

Zobrazit více

Batman: Dorty

Vložil: Barney dne říjen 28, 2015

2

0

5501


Kategorie: Zajímavosti

Bruce Wayne je bohatý chlapík, ale má nevšední schopnosti, je superhrdina Batman, který chrání své město Gotham City. Hledá vrahy, zloděje a další „hrdiny“, kteří konají pravý opak činnosti Batmana – zlo.Krásně provedený dort, vystihující úžasně dobrodružné město Gotham City. Na vrcholu dortu je jistě žlutočerný znak Batmana, vskutku kreativní.

 

 

Dort v tradičních barvách Batmana - žlutá a černá. Nahoře se vyskytuje černá a temná "kára" Bruceho Wayna.

 

Zábavný dort, který je v za

Zobrazit více

Gejši - Svět nevídané krásy

Vložil: Carol dne leden 16, 2016

2

2

2462


Kategorie: Zajímavosti

Gejši - díl první. Chtěla bych Vám přiblížit nádherné umění, které vytvářejí gejši a také Vám vysvětlit rozdíl mezi GEIKO a MEIKO. Vím, že to není ůplně do fantasy světa, ale ve mě tyto nádherné dámy v kimonech vždy vzbbuzovaly fantazii.
 
Slovo Gejša v překladu znamená přítomnost umění, vůbec prvními gejšami byli muži. První gejša ženského pohlaví se objevila roku 1751 v Kjótu a od té doby byly ženské gejši čím dál oblíbenější a dnes se tomu věnují pouze ženy. Prapůvodním zvykem líčení u ge
Zobrazit více

Hudba - brána do jiného světa

Vložil: Nell22 dne leden 20, 2016

2

0

1491


Kategorie: Zajímavosti

Každý někdy zažije náročný den, na jehož konci netouží po ničem jiném, než po klidu a odočinku. Každý si takové chvíle představuje jinak. U televize, na procházce, s knihou, někdo chce možná rovnou do postele a někomu se zamlouvá například sklenka vína s tichou hudbou v pozadí. Já v poslední době miluji kombinaci antistresových omalovánek a písní od kapely Oonagh. Narazila jsem na ni docela nedávno a naprosto mě uchvátila. Neptejte se čím. Sama nevím. Ale, když ji poslouchám, je pro mě snazší po

Zobrazit více

Obrana proti černé magii

Vložil: Autor dne říjen 28, 2015

1

0

1536


Kategorie: Zajímavosti

Nejzákladnější technikou je štít, to znamená vytvoření ochranné magické pole kolem své osoby nebo místa. Negativní energie, které na vás dopadají můžou být působení na vaší psychiku, všelijaké potvory nebo poslání černé magie na osobu.

 

Jednou z metod je představa aury kolem místa, které je potřeba chránit, toto použijete svou vlastní silou, kterou si musíte představit. S dostatkem cviku budete schopni povolat štít okamžitě bez zdlouhavého myšlení.

 

Opevňování prostoru je podobná technika,

Zobrazit více

Harry Potter: Dorty

Vložil: Barney dne říjen 28, 2015

1

0

6063


Kategorie: Zajímavosti

Ukážeme si pár obrázků dortů, které jsou krásně provedené a stylové. Chcete z lásky dát svému blízkému, který má rád Harryho Pottera. Není to těžké, můžete si dort zakoupit nejlépe u soukromých cukrářek, většinou pečení berou jako koníček a cenově jsou na tom mnohem lépe než v cukrářství.Dort ve stylu otevřené knihy, na které jsou položeny důležité věci, bez kterých by Harry Potter nebyl. Najdeme zlatonku, moudrý klobouk, šála v barvách Nebelvíru, brýle a hůlka Harryho. Dort je z portálu „Je

Zobrazit více